Přeji Vám do Nového roku 2016 zdraví, Lásku ,štěstí .Aby Vás Vaši Andělé vedli cestou bezpodmínečné lásky, pochopení, poznání a pokory.Lenča
Ať se Vám vše vrátí s Láskou a požehnáním ...

 
 
 
PŘIDÁNO 2.7.2015
 
Kamarádka Milenka  Vám nabízí práci na sobě a vedení .....víc na stránkách 
 
 

https://www.mojiandele.cz/vesmirne-zakony-a-jejich-vyuziti/

 

https://www.mojiandele.cz/umeni-odpoutat-se/

 
 
 
Přidáno 18.6.2015
 

Kraniosakrální  terapie – CESTOU  HLUBOKÉ  RELAXACE 

 

V čem se tato metoda  liší od ostatních?

Kraniosakrální pohyb jsem od samého začátku vnímala jako samostatný pohyb, sílu která má mnohem větší význam než je prezentováno.

Je to něco co vychází z nitra každého z nás a je naší součástí.Tento pohyb je nezávislý na dechu, ani pohybu člověka.

Vychází zevnitř těla a velice jemný a houpavý.

Tato jemná technika působení má velmi hluboký terapeutický dosah, pokud ji nenarušíme něčím ,co způsobí obranu tkání.

Vnímáním těla jsem se naučila, že ten kdo skutečně řídí terapii, není terapeut, ale tělo klienta.

Je důležité trpělivě naslouchat a vnímat pohyb těla a pracovat , aby klient měl ten největší konfort a terapii prožíval v klidu  a tím je dosaženo těch nejlepších výsledků. Jako terapeut jsem se učila pracovat se svým vlastním tělem  a cítím pohyb klienta, se svou myslí a napojením , tak abych věděla a postřehla kam v daný okamžik své ruce přiložit. 

S pomocí hudby, svou vyrovnaností  a klidem pomoci uvolnit klienta a dosáhnou co nejlepšího výsledku.

To vše nakonec velmi pozitivně ovlivní celou terapii a vše probíhá jako ,,meditace v pohybu“

Jsem vlastně jen prostředník, který v danou správnou chvíli ,za pomoci intuice a napojení , kdy je klient připraven, pomohou klientovi nastartovat  jeho vlastní samoléčitelské procesy v těle. Pouze klid a hluboká relaxace probouzí tyto síly a uvolňuje. 

Nemusím analyzovat diagnostikovat a přesto se klient uzdravuje, nejen fyzicky a cítí se lépe především psychicky.

Celé tělo se dostává do harmonie, naučí se zklidnit, uvolnit a postupně se mění i jeho metabolismus.

Tato terapie je hlubokým prožitkem nejen pro klienta, ale i pro samotného terapeuta. 

Terapie je příjemným zážitkem a přináší výsledky.

Při práci respektuji člověka jako duchovní bytost , podléhající přírodním a vesmírným zákonům a umím vidět lidskou bytost v jiném světle než jsme obecně zvyklí.

Uvědomila jsem si roli naší mysli v celém terapeutickém procesu, jako terapeuta , stejně jako klienta , který od terapie očekává výsledek.

Klient se mění ze dne na den a to znamená , že jsem pracovala správně  v souladu s přírodou, s ním a sama ze sebou.

S Láskou Lenča.

 

 
Přidáno 2.6.2015
 

Od karmického partnera k partnerovi duše…

Je třeba pochopit, že naše duše, naše energie, je bezpohlavní a bereme na sebe pouze kabát, tedy tělo, a v něm se posouváme dále po naší karmické pouti. S příchodem na tento svět pak většinou zapomínáme, s jakým úkolem jsme tady přišli. A pochopitelně se to týká i vztahů.

Spousta lidí řekne, že má smůlu na partnery.

Otázkou je, zda je to opravdu smůla nebo jen příležitost k duchovnímu rozvoji. Co když si s těmi partnery máme pouze něco dořešit z minulosti, něčemu se naučit, něco pochopit, odpustit si a jít dále? 

Takovým vztahům můžeme říkat karmické.

Přesto stále doufáme, že potkáme pravou lásku.

Pak jsme zklamáni, že to tak není. V každém životním období může být pro nás určitý partner ten pravý, ten správný pro vývoj naší duše.

Důležité je pochopit, že to, co vyzařujeme, to i přitahujeme.

Většina žen i mužů sní o dokonalém partnerovi. Přitom dokonalost neexistuje. Existuje rovnováha a ta je podstatná. Pokud nejsme v rovnováze, jakého můžeme přitáhnout do svého života partnera? Opět v nerovnováze.

Nový vztah jako náplast.

Mnoho lidí skáče ze vztahu do vztahu, ve snaze nebýt sám. Najít si další náplast na vztah předchozí, který nebyl naplňující. Většinou se stane, že to, co jsme si s předchozím partnerem nedořešili a neuzavřeli v pochopení, odpuštění a lásce, budeme opět řešit ve vztahu novém. Týká se to pochopitelně i minulosti, tedy minulých životů.  

Myslíme si, že milujeme a přitom zaměňujeme lásku za vášeň a touhu.

Chceme mít, vlastnit a většinou žijeme v iluzi dokonalého vztahu.

„Milujete-li něco, nechte to odejít, vrátí-li se to, je to vaše, pokud ne, nikdy to vaše nebylo.“ Je jen na nás, zda jsme schopni opustit staré a nepotřebné, v odpuštění, lásce a vytvořit prostor pro nové. 

„Přestaň pořád řešit ty chlapy! Moc se na ně upínáš.“

Přesně tak zněla slova jedné mé kamarádky, když jsem opět před léty řešila zcela nefunkční vztah. Velice jsem se upnula na svého partnera a nedělala jsem nic jiného, než se utvrzovala v tom, zda mu na mně záleží a miluje mně.

Bojíme se samoty.

Nechceme být sami, protože nám společnost od malička vštěpuje, že musíme mít partnera, manžela a žít ve svazcích.  

Buď sama sebou. Postav sama sebe na pevné základy. Pak potkáš partnera, který je také bude mít postavené. Co vysíláš, to přitahuješ. Podívej se do svého nitra, co tam máš? Co můžeš tomu svému potenciálnímu partnerovi nyní nabídnout?  

Nauč se projevit svou ženskost a zranitelnost.  

Přestaň si hrát na hrdinku a soběstačnou ženu. Pak potkáváš muže, kteří tě jen využívají.

Nauč se přijímat pomoc. Nauč se i o ni požádat a komunikuj!

Žena by se měla naučit muže žádat o pomoc a jasně mu říct, co potřebuje. A není to žádná ostuda. Slušný a hodný muž, ženu, kterou miluje, rád podpoří, splní jí její přání. Klidně bude i vysávat, ale musí mu někdo říct, že to je to, po čem jeho žena touží.

Myslíme si, že si nezasloužíme jiného, lepšího partnera.

Z toho vyplývá, že si nedůvěřujeme a považujeme se za méněcenné. Nemáme se rádi. Příčiny, proč tomu je, jsou většinou v minulosti…

Láska až za hrob.

Pokud svého partnera nezdravě milujeme, lpíme na něm a tzv. ho stavíme nad Boha a nadevše, může se stát, že v dalším životě nás týž partner může naopak nenávidět. A to proto, abychom se naučili nevytvářet extrém a jednali v rovnováze.

Trpitelský komplex.

Někdy si naplánujeme tyrany nad sebou.

A příčina?

Pocit viny a sebeobviňování.

Jen ať mě trápí, zasloužím si to.

Přestat se vinit a litovat. Odpustit si!

Odpouštěcí list a rituál

Zapalte si bílou svíčku, kterou pak nechejte dohořet a napište odpouštěcí list. Vypište se ze svých emocí a na závěr udělejte prohlášení, že se zříkáte veškeré viny a lítosti, od teď až navždy. List pak spalte a nechte ho venku větrem rozfoukat. Pak si doma zatančete, jakýsi svůj tanec radosti. Uvidíte, že vše z vás krásně opadne a budete se cítit jako znovuzrozená. Pochopitelně si ten rituál můžete udělat zcela po svém. To už je na vás, jak to cítíte.

Karmické vztahy bolí. Jsou provázány pouty minulosti a jejich odstřihávání je náročné a bolestivé. Někdo jich má za sebou méně, někdo více.

Nejsme schopni odejít. Někdy nejsme schopni ze vztahu odejít napoprvé, i to se stává. Neustále se do něho vracíme. Může to být tím, že spousta věcí zůstalo otevřených, nepochopených a nedořešených.

Už nikoho nepotkám. Jsem stará na lásku. Žádného partnera už nechci. Kdo nic neudělá, nic nemá. Většinou chce být litován.

Naslouchejte svému nitru. Stovka lidí vám může říkat a radit, co máte dělat a vy se stejně zařídíte po svém. Nechte promlouvat srdce.

Procházíte bolestným vztahovým očistcem? Odžíváte si s partnerem důležitý příběh a útěk většinou nic neřeší. Pokud se mají dát věci do rovnováhy, tak je řešení ku prospěchu věci.

Upnutí. Pokud se stále upínáte k jednomu partnerovi, třeba i v myšlenkách, a nedáte šanci nikomu jinému, nikdo jiný ani přijít nemůže. 

Každý z nás má v tomto okamžiku ideálního partnera a to takového, který nám zrcadlí právě ty úkoly, které jsme doposud nevyřídili. Není to sice příjemné, je to však správné.

Slovo tvoří

Tím, co říkáte, tvoříte vlastní realitu, svůj vlastní život. Pozor na výroky: „MÁM TĚ STRAŠNĚ RÁDA“ anebo „HROZNĚ TĚ MILUJI“ Vy si myslíte, že říkáte něco hezkého, ale vy tím v podstatě přivoláváte STRACH. Jak můžete tedy spojovat LÁSKU se strachem? Vyslovili jste kletbu, ve které vzýváte strach a přivoláváte ho do svého života, do svého vztahu. Anebo v druhém případě vzýváte hrůzu a rozpolcenost. Mějte na paměti, že vámi vyřčená slova, mohou stát nejen za vašim ÚSPĚCHEM, ale i NEZDAREM. Tvoříte slovem, hřešíte slovem.  Zkuste to nedělat a budete překvapeni, jak se vám změní nejen život, ale i vztahy.

Mnohdy žijeme v iluzi. Partner se kvůli mně určitě změní. Ano, ovšem pokud je v jeho zájmu na sobě pracovat.

Domněnky

Nevolá, nepíše. Něco se mu stalo.

Nevolá, nepíše. Podvádí mně.

Vždy je všechno jinak. Je třeba nejednat ukvapeně a nevynášet předem soudy.

Láska není jen nějaká zamilovanost do někoho nebo něčeho. Rozhodně to není synonymum partnerského vztahu. Láska je hluboké přijetí sebe sama se vším, jak jsem a co dělám; s mými světlými i stinnými stránkami. Láska je hluboké přijetí všech lidí se vším, jací jsou a co dělají. Láska je hluboké přijetí reality takové, jaká je. Hluboká láska neříká: „mám ho rád i přes jeho negativní vlastnosti“. Hluboká láska říká: „mám ho rád i s jeho negativními vlastnostmi“. Tím je přijímá. Kdo neumí ocenit sám sebe, těžko může čekat, že jej ocení druzí. Kdo nemiluje sám sebe, těžko může čekat, že jej bude milovat partner/ka. Nejdřív musí mít člověk lásku sám k sobě, pak teprve může milovat druhé a realitu. Ale pozor, mít druhého člověka rád neznamená jej vlastnit nebo ovládat. 

Nebojte se vykročit do neznáma…. 

TŘEBA TAM NA VÁS ČEKÁ VÁŠ DUCHOVNÍ PARTNER

Duchovní vztahy již přirozeně plynou, jsou založeny na porozumění a důvěře a oba partneři již dosáhli určité úrovně.

Není v nich místo pro ego a pro touhu vlastnit a za každou cenu mít jeden druhého. Tito partneři jdou ruku v ruce duchovním rozvojem a posouvají se společně dále.

Jste jako párek ptáků. Nevadí jeden druhému při letu a nezasahují si do prostoru, ale přesto o sobě ví, i když jsou od sebe na míle daleko.  

V duchovní lásce se o ničem nepochybuje, je tady obdiv, úcta a důvěra, které společně vytvářejí obrovské dílo.

Oba již žijete přítomností. Neřešíte, co bude a co bylo. Vychutnáváte si každý společný okamžik, a pokud se vaše cesty rozejdou, nebolí to. Ba naopak. Budete oba považovat za přínosné vědomí, že na každého z nás čeká něco nového a hezkého. Přejete jeden druhému jen to nejlepší.

Pokud pochybujete o mužích a dáváte jim za vinu, jací jsou, vězte, že za vším stojí žena a jedině žena může uzdravit tento svět…

Je důležité, aby ženy vedly své syny k lásce, soucitu a důvěře a učily je projevit své city a otevřít svá srdce! Tam to všechno začíná a také končí. To žena utváří z muže, muže.

zdroj:esterdavidova.com

 
 
 
 
 
 
 
 

 

 
 
 
 

EL MORYA PROSTŘEDNICTVÍM BARBARY BESSEN, LEDEN/ÚNOR 2015

 
 

 

Milí přátelé našich channelingů,

přeji vám šťastný rok 2015, hodně radosti a zdraví. Kéž jsou všechny naše procesy, jimiž procházíme, jemné a snadno rozpoznatelné. A kéž se dokážeme ještě víc rozpomínat na to, že jsme božské bytosti, které vědí, jak tvořit. Vytvořme si proto tady na Zemi lehký, radostný a zároveň do hloubky zasahující život.

Teď to tady trochu připomíná závěrečný finiš. Během posledních měsíců nám Saint Germain  na seminářích ukazoval jeden zajímavý obraz, jak se k naší nádherné modré planetě připojuje další Země. Obě se vzájemně překrývají tak, jak to známe z květu života. Je to velký tvůrčí proces. Saint Germain říká, že jednou se stará a nová Země propojí. A říká také, že my tuto Novou zemi tvoříme. Z její existence pak přirozeně vznikne pětidimenzionální Země. Vždyť se přece proměňuje a rozšiřuje na základě našich zkušeností, našich výtvorů. Jsme tedy i tvůrci této nádherné, vysoko vibrující Země, neboť každou vteřinou tvoříme našimi myšlenkami a chováním, i když si toho nejsme vždy vědomi. Měli bychom si to však uvědomovat stále víc!

Když jsem se připravovala na toto poselství, najednou se před mým vnitřním zrakem zjevil vzestoupený mistr El Morya. Seznámila jsem se s ním na začátku své práce před dobrými třinácti lety. Trochu mě tehdy školil. Jeho tématem bylo: Uvědomovat si svou sílu a vědomě ji používat. Náš kontakt tehdy trval zhruba půl roku. Pak „zmizel“. El Morya se teď jen usmál nad mým překvapeným údivem,  neboť jsem očekávala, že se objeví Saint Germain nebo Kryon … Vnímám jeho kvalitu jako velmi čistou a sebejistou. A vidím jeho velké modré pronikavé oči. Možná byste si mohli předtím, než začnete číst, zavřít oči a zkusit si jej představit. Hodně radosti. S dalším channelingem se ohlásím v březnu.

Přeji vám krásný čas s ukotvením  v srdci!

Barbara Bessen

 

 

Milí přátelé na Zemi!

 

Jsem El Morya, pocházím ze starého indického rodu a dlouhý čas jsem pobýval na této planetě. Svůj koloběh inkarnací na Zemi jsem ukončil před zhruba sto padesáti pozemskými léty. Říkáte tomu stát se Vzestoupeným Mistrem. Teď se s velkou úctou a respektem ukláním před všemi čtenáři. Žít v této době transformace opravdu není jednoduché. Vyžaduje to hodně vůle a božské síly, aby si člověk udržoval rovný směr, aby nesešel z cesty, ze stezky projasňování pozemského těla. Jste vysoké bytosti, které se rozhodly inkarnovat do této konečné fáze transformace Země. S plným vědomím, co vás čeká. Mám tím na mysli, že jste sem nepřišli (jen) kvůli vám samotným, ale abyste změnili kolektivní vědomí. Všechny ty nastřádané emoce lidí a jejich životů, všechny ty myšlenkové vzorce, které kdy byly vytvořeny a ovlivňovaly lidi, je třeba změnit a vyrovnat, aby k lidem mohly proudit nové informace, božské nápady a koncepce a utvářet jejich život. Pokud teď na chvíli zavřeš oči a  uvědomíš si, kolik jsi toho již během tohoto svého života rozpoznal a tím už většinou i přetransformoval, budeš možná překvapen, kam až ses dostal a jak jinak teď vnímáš svůj život. Přesto však často nebýváš spokojen a chtěl bys toho měnit ještě mnohem víc. Většinou se to týká tebe, tvých problémů, přesto si uvědomuješ i všechny ty krizové situace, zoufalství a bídu na planetě. Jak vám však často sdělujeme, je velmi důležité chápat to tak,  že každá změna tvých otisků, tvého myšlení, tvého života vede ke změnám toho všeho i u ostatních lidí.

Saint Germain jednou řekl, že mávnutí motýlích křídel v Japonsku má vliv na Evropu.  S tím mohu jen souhlasit. Vše se vzájemně ovlivňuje. Každá myšlenka, i taková, jakou jen necháte proběhnout hlavou, má vliv na vaše energetické pole. A přirozeně i na celek, na pole Země, na pole Universa. Podílíte se na tvoření všeho, ovlivňujete svým mnohočetným bytím (i v paralelních světech) život Universa. Jste tvůrci. Ne všechny bytosti této sluneční soustavy a přilehlých galaxií mají duši. Existují i takové bytostí, které vám to závidí a které by si rády  tyto pozemské kvality přisvojili a kvůli tomu si někdy něco i nezákonně přivlastní. Jen tak, aniž by se vás zeptali. Působí většinou v astrálním světě. Vaše myšlenky pak někdy nejsou vašimi myšlenkami, zvlášť když nejsou prodchnuty velkou láskou a respektem ke všemu. Toto je planeta, určená k vašemu školení, k získávání zkušeností v nejhustší hmotě; je to velký experiment vytvořený světelnými bytostmi. Do vašeho stvoření se však vmísily i jiné bytosti a určitým způsobem přetvořily lidstvo ke svému užitku. To, co teď pozorujete  ve vnějším světě, ty různé dualistické boje a konflikty, to všechno je následek této cizí intervence. Cožpak se někdy  nedivíte, proč ještě pořád existují války? A co když vůbec není žádoucí, aby tyto války skončily? Přestavte si, že existují bytosti nebo energie, které se tím posilňují a kvůli tomu neustále vyživují mocenské (energetické) pole novými myšlenkami.  Tohle možná není pro vás nic nového, tyto informace už znáte. Přesto stojí za to, abyste se znovu v klidu nad tímto poselstvím zahloubali. Cesta dnešní doby není jen o tom, aby ses očišťoval od starých zkušeností, aby se v tobě mohlo víc šířit tvé božství, jako první tvé Vyšší já. Je zrovna tak důležité uvědomovat si i jiné vlivy. Zvláštní na tom je, že koneckonců vše je Bohem, vše, co je.  Možná se vám teď vybaví příběh o padlých andělech, kteří se odtrhli od světelného stvoření. Ano, tak se na to může také pohlížet. Pro vás, kteří chcete pokročit z místa, je teď důležité, abyste se pozorovali: Jak o něčem přemýšlím, kde dělám něco, co bych dělat nechtěl. Kdo nebo co mě k tomu vede?

Dobrou zprávou je, že čím víc se budeš vědomě spojovat se svým Vyšším Já, tím víc budeš chráněn před nízko vibrujícími vlivy a inspiracemi. Tím chci říct, že určité přízraky z astrální úrovně, příživníci a vměšující se cizí síly pak už na tebe nedosáhnou a nechají tě být. Kde je hodně světla, tam není možné působit nízkými přáními, emocemi a mentálními myšlenkami. Světlo je absorbuje, neboť ve světelných říších tvého skutečného bytí už neexistuje žádný prostor, kde by mohly rezonovat. Nech si tyto myšlenky projít hlavou. Dojdeš ještě k mnoha dalším poznatkům, když si zrekapituluješ svůj život. Možná pak i zjistíš: Aha, tak proto to bylo tak nebo onak. Obzvlášť těžké to mají lidé, kteří zápasí s nějakými závislostmi, což je určitě zajímavá informace pro vás, kteří pracujete s ostatními lidmi. Znáte tu historku o jednom závislém muži u baru, který už vlastně nechtěl nic dalšího popíjet, ale jeho vnitřní hlas ho stále znovu a znovu naváděl k tomu, aby pil dál? To nebyl hlas jeho vlastního bytí, ale cizího příživníka. Stejně tak to platí i pro jiné „závislosti“. Koneckonců jsme všichni jedno, jen si toho ještě mnoho lidí není vědomo. I temnota, války, hladomory jsou božské. Všechno je Bůh. Jen už je na čase věnovat se světelnému tvoření a přestat poskytovat výživu temným odpadlíkům.

Kryon před dlouhou dobou řekl a stále to opakuje: Ke změně stačí tvůj čistý záměr. Záměr propustit všechno staré, spojit se se svým božským bytím a (znovu) poznat pole Jednoty. S tím rád souhlasím. Nic víc není třeba dělat. Tvůj opravdový záměr vycházející z hloubi srdce umožní oprostit se od všeho starého, neposkytovat už žádnou výživu parazitům a kráčet k vlastnímu božství.

V letošním roce 2015 jste připraveni vědomě vytvářet to nové. Díky silným energiím, proudícím na Zem z centra Galaxie přes vaše Slunce, máte možnost projasňovat si své bytí. To znamená propouštět staré vzorce a s velkým zájmem se soustřeďovat na to nové. Někteří z vás to již dělají zcela vědomě. Kdo si najde čas, aby se pohroužil do skutečně hlubokého klidu prostřednictvím meditace nebo niterného cestování spolu se svým Vyšším já, může se věnovat tvoření bez jakéhokoli  omezení. Chceme s vámi v letošním roce tuto schopnost cíleně trénovat a ovládat ji. Kde sídlí tvá skutečná síla? V srdci. I když proces osvícení, po němž tolik toužíte a částečně i zažíváte, souvisí i  s mozkem a jeho aktivitami, resp. s jeho nečinností. Hlavním iniciátorem je však srdce, velký klenot, božský tvůrce v tobě s velkým rozsahem magnetické působnosti. V něm se stáváš skutečně sám sebou. Pro tvůj každodenní život to znamená, abys opravdu žil ze svého srdce. Často jsme vám o tom říkali, nyní to však má mimořádnou důležitost. Oprosti se od věcí, záležitostí, lidí, povolání a způsobu trávení času, neodpovídajících už pocitu vycházejícímu ze srdce. A nacházej si čas na to pohroužit se do ticha a klidu. Barbara ráda mluví o chvílích pohody strávených na gauči. Jde o zakoušení skutečného bytí, o prociťování Jednoty. Kdo  bude stále víc a častěji zažívat, jaké to je spočívat ve velkém klidu, bude také vědět, zda a co má dělat.

Rada, kterou jsme vám často dávali, totiž spočívat častěji ve svém bytí, nyní nabývá ještě většího významu. Budeš-li spočívat ve svém bytí, ve velkém tichu, v bezpečí Vyššího já  (existuje nekonečně mnoho stupňů tvého božství), bude ti to přinášet poznání, co teď tady na Zemi máš nebo můžeš skutečně dělat, nebo naopak nedělat. Když budeš sám, a v tom je ten klíč, vyživovat svou silou toto pole, změní se pole Země, z něhož všichni čerpají.

Je také důležité pochopit, že tohle musí udělat lidé tady na Zemi, ne my z jiných vibračních úrovní. Proto se někteří z nás znovu inkarnovali na Zem. Aby tu mohlo docházet k větším změnám, k tomu je zapotřebí lidské tělo. Kryon mluvil o určitém procentu lidí, jehož bylo potřaba, aby mohlo dojít k zásadním změnám na Zemi a v Zemi. To se stalo. Nyní jde o tvoření Nové Země. To děláte každou vteřinou. Nechte ty ostatní kolem vás, ať si hrají svou hru. Pořád se ještě někteří budou smát, když budeš mluvit o svých představách, postojích a zkušenostech. Přesto se stále víc lidí rozmanitým způsobem probouzí. Někteří k tomu dospějí prostřednictvím vědy. Jiní soucítějí s ostatními. Takto se skrz otevřené srdce promítá božská moudrost do vnějšího světa. Když se do sebe vcítíš přes úroveň srdce, poznáš, co je tvým úkolem. Tato aktivita nemusí nijak souviset s angažovaností ve vnějším světě.

Mnoho lidí, kteří žijí na Zemi, jsou tady proto, aby prožili určité zkušenosti. Vy, kteří jste často nazýváni hvězdnými semínky, tu nejste kvůli tomu, abyste získávali „normální“ pozemské zkušenosti, ale kvůli tomu, abyste měnili pole. A to může být v souladu i se zcela normálním zaměstnáním. Není třeba budovat nový život na Zemi mimo jakoukoli civilizaci. Někdy je naopak důležité věnovat zvýšenou pozornost pozemskému životu a provádět změny na duchovní úrovni, které se pak projeví i na pozemské úrovni. To úžasné na tom je, že se tím mohou „nakazit“ všichni lidé. Probuzení neboli osvícení, jak to rádi nazýváte, je teď k dispozici pro všechny lidi, kdykoli se rozhodnou jít touto cestou.

Promítat a uvádět novoty do Zlatého věku vyžaduje trpělivost, důvěru a jasnost. Musíte začít sami u sebe. Musíte vědět, co chcete, co skutečně chcete. A nesmíte ztrácet odvahu a sebedůvěru, když v nejbližším rodinném kruhu není všechno takové, jak by to podle vašeho mínění mělo být. Možná však lidé ve tvé blízkosti směřují po jiné koleji a sbírají jiné zkušenosti. Pravděpodobně naplno prožívají dualitu. Popřemýšlej o tom trochu. Buď chápavý a nebraň jim v tom, ale nenech se do toho zatahovat. Buď laskavý a soucitný. Soucitnost, která vychází z posvátného vyššího srdce, je všemocným lékem. Je dobré dívat se na své okolí srdcem. I na ty hlasité sousedy, nerudného šéfa, hádající se děti, na všechno to, co se tě dotýká a rozčiluje. Plášť soucitnosti dělá zázraky. A pak – získáš volnost pro své vlastní úkoly. Ať už je to cokoli, ať si už myslíš cokoli, že musíš nebo nemusíš dělat.

Nyní si prohlédni své pole a podívej se na svou sílu. Zapojil jsi už svou vlastní božskou sílu do akce? Nebo ses ještě neodvážil, protože ti v tom brání nemoc, problematické prostředí či jiné záležitosti? Nikdo však nemá tu moc ti v tom bránit. Připouštíš to jen ty sám. Ty máš moc ve svých rukách, cokoli ti zkříží cestu, to můžeš změnit. Můžeš změnit všechno, i to, co vypadá beznadějně. Způsobují to jen iluze, síla myšlenek, staré nastřádané vzorce, ale i ty nezřetelné přízraky, které s radostí produkují překážky a blokády, protože se tím posilňují. Rozpoznávej to a jednej. Mluvíme teď o jedné intenzívní fázi probouzení. Možná se jednoho rána probudíš a uvědomíš si, že něco je jinak. Chvíli bude trvat, než pochopíš, co to je. Budeš mít pocit,  jakoby něco odešlo, budeš se cítit volnější, svobodnější, tvé srdce bude široce otevřené. Posunul ses o kousek blíž svému božství a možná zahájíš svůj den hlasitým smíchem. Najednou rozeznáš souvislosti takové, jaké skutečně jsou. Pochopíš, jaký nádherný úkol má tato planeta. Poskytuje místo pro hru na schovávanou, pro hru iluze a klamu. A ty už to chápeš. Další zkušenosti s osvícením budou následovat. Našel jsi svou vlastní moc a sílu. Vynořuje se otázka: Co teď chci vlastně dělat? Podívej se do svého nitra, zjistíš, co je třeba udělat. Vlastně jsi to vždycky věděl …

Jsme tady, abychom ti pomáhali převzít tvé skutečné dědictví, aby ses stal praktikující tvůrčí bytostí. Jsem ti stále k službám a ukláním se ti. Když teď zavřeš oči, můžeš mě spatřit svým vnitřním zrakem. Známe se?

Jsem El Morya. Ať žije Láska, Všechno, co je!

 

Poselství přijala Barbara Bessen v lednu 2015. Text je k volnému nekomerčnímu využití, změny v textu nejsou povoleny. Z německého originálu https://www.barbara-bessen.com/wp-content/uploads/2015/01/internet-channeling-januar-2015.pdf

pro www.novoucestou.cz  přeložila Jana S.

 

 

VELKÁ MERLINOVA MYSTICKÁ PŘEDPOVĚĎ NA ROK 2015 PRO VŠECHNA ZNAMENÍ

 

 

 

BERAN (21.3. - 20.4.):

Ve vztazích budou berani především hledat soulad, harmonii a ne jedenkrát jim do života zasáhne osud v podobě osudových lásek a karmických vztahů. V první polovině se mohou ještě připravit na změny, které k nim budou přicházet. Odpoutávat se budou od starých a nepotřebných vazeb, na téma se častěji bude uvnitř jich samých dostávat téma rozchodu, objeví se skryté nebo utajované vztahy, bude docházet ke konfrontacím nebo definitivním ukončením. Budou se tak objevovat nové začátky ve vztazích nebo nové vztahy, partnerství budou provázet změny, vyplavovat se také budou emoce žárlivosti, falše nebo závislosti jednoho na druhém. Nezadaní berani naopak mohou počítat s tím, že začátkem jara do jejich životů vstoupí nová, ale nenadálá láska, mohou se nově zamilovat, nebo navázat přátelství, které později může přerůst v lásku a nový vztah. Měli by si jen uvědomit, že vše co jim bude přicházet do života je dáno osudem, procházet budou lekcemi a zkouškami, přesně tam kde chybovali v minulosti budou mít možnost nápravy. Také je během roku čeká jisté důležité rozhodnutí z lásky nebo pro lásku, neměli by však své rozhodnutí příliš uspěchat nebo naopak zbytečně protahovat, zůstalo by jim jen zklamání. Zadaní berani by se mohli připravit, že v druhé polovině roku mohou prožít „aféru od srdce“, podvádění nebo lži se jim však nemusejí vyplatit. Měli by jednat čestně a umět se rozhodnout, co skutečně chtějí.

V zaměstnání a pracovní oblasti se mohou dočkat úspěchu nebo uznání, ale také problémů, intrik nebo zrady ze stran kolegů nebo ze strany šéfa. Prokázat tak budou muset svůj smysl pro diplomacii, ne vše najednou řešit silou, rozvaha je tady na místě. Zaměstnání se jim může zdát hektičtějším, budou na ně navaleny větší úkoly, celkově se jim bude zdát že se pohybují ve špatném pracovním prostředí a zatouží po změně, nicméně pokud to budou chtít změnit, je tu pro ně povolání o kterém zatím ještě nevědí, nicméně jim bude správnými kroky ukázán směr. Neměli by se bát psát žádosti, i když vše nebude hned nebo přijdou jisté okliky, v brzké době mohou tak obdržet rozhodnutí a absolvovat přijímací pohovory. Dočkat se tak mohou nástupu do nového zaměstnání, které je bude naplňovat a které pro ně bude místem na dlouhou dobu, projevit tak budou moci více samostatnosti a tvořivosti, a odrazí se to i na jejich finančních příjmech.

Se zdravím na tom budou berani v celku dobře, nicméně opatrní by měli být na především na svůj pohybový aparát, páteř nebo nohy, ale také se mohou dostavit určité zubní problémy. Pokud nebudou respektovat signály svého těla hrozí krátké zastavení v podobě nemoci nebo obtíží, které je v jejich hektickém tempu jakoby aspoň na chvíli zpomalí a budou tak nuceni určité pauzy. Na jaře a na podzim by si měli dát více pozor na své průdušky, dýchací orgány nebo srdce, hrozí chronické obtíže a jejich zdlouhavé léčení. Během celého roku k nim budou přicházet také životní změny, nové začátky v životě a najít by především měli své životní štěstí, stanovit si jasný životní cíl. Neměli by se srovnávat s druhými, více projevovat svou vnitřní radost, se kterou je spojen především krev a srdce. Proto pozor na potíže s oběhovým systémem nebo tlakem, výkyvy nálad nebo přílišnou nervozitu nebo neklid. Radi by byli všude, ale jejich emoce je mnohdy až zbytečně zastavují na jejich cestě. Berani zpomalte, tento rok je rokem doznívajících změn v jeho první polovině, zpomalte své tempo a nechtějte jít hlavou proti zdi, zastaví vás to.

BÝK (21.4. - 21.5.):

Býci budou ve vztazích řešit zamilovanost, flirt, pobláznění, ale také často budou s druhými diskutovat o lásce nebo vztazích, nevyhnou se ani diskusí o svém vlastní vztahu, budou mít tendenci vše neustále rozebírat, hledat příčiny, starosti, jistoty nebo komplikace. Ať už zadaným nebo nezadaným býkům do života může vstoupit nová láska nebo krátký románek a to především kolem léta, ať ženy nebo muži mohou podlehnout kouzlu opačného pohlaví, a mohou tak stát před rozhodnutím, zda riskovat či sázet na jistotu. Ti co touží po vztahu a jsou delší dobu sami se mohou dočkat náklonnosti druhé osoby, ale uvědomit by si měli, co skutečně očekávají, aby jejich láska nebyla druhými blokována nebo oni sami neblokovali lásku jiných. Ve vztazích, kde byli jisté bouře dojde ke zklidnění a urovnání s přicházejícím jarem, ke stabilitě a rozhodnutím pro společnou další životní cestu, tam kde to ale přesto i nadále bude váznout hrozí vztahová krize, hádky a zbytečné výčitky a diskusemi, výjimkou nebude ani právě zmiňovaný krátký úlet nebo románek. Nicméně půjde jen o útěk od své vlastní zodpovědnosti za přínos do vztahu. Lásce se býci v tomto roce nevyhnout, dostihne je ať chtějí nebo ne, mají v ní totiž za úkol projevit především upřímnost svých citů a hloubku, pro některé bude tato láska výzvou, pro jiné zkouškou, rozhodnout se z lásky nebo pro lásku. Pokušení na ně může číhat prakticky na každém kroku.

V zaměstnání čekají býky pracovní změny, respektive především na pracovištích, mohou změnit své dosavadní místo za jiné, nebo se mohou dočkat povýšení ale i jiné funkce, je to pro ně rok růstu, ale i řešení kolegiálních a pracovních vztahů. Někteří se mohou také v tomto roce pustit do podnikání, štěstěna jim bude přát, ti co marně hledají nové zaměstnání nebo jsou v současném nespokojení se mohou dočkat nových možností a příležitostí, nového zaměstnání, které je jim karmicky předurčeno, je jejich posláním. Přijít k nim tak může jejich životní povolání, jejich životná úloha, přinese jim to úspěch a uznání, jisté prac. Místo a pravděpodobně najdou sami sebe. Projevit v tomto roce budou muset především svou samostatnost, vyjdou jakoby z krize, ale opatrní by měli být na přílišný stres, zátěž nebo hektičnost.

Po zdravotní stránce může být pro býky tento rok tak trochu neklidným a nevyrovnaným, něco bude nahlodávat pomalu jejich zdraví, jakoby postrádali životní energii a sílu, budou se muset naučit řešit nepřehledné životní situace, vyrovnat se nepřízní okolí a také přijmout, že je mnohdy jejich přístup ke zdraví povrchní. Neměli by se příliš přepínat v zaměstnání, podléhat stresu, vedlo by to k jistým depresivním stavům a zastavení v podobě úrazu nebo nemoci. Jejich energie jakoby byla najednou něčím silným blokována, hrozí pobyt v nemocnici a klidová fáze. Pak se může dostavit uzdravení a navrátit jejich chuť do života. Zastavení je pro ně nutné k přehodnocení vlastního přístupu k sobě samých, pozor by si měli dávat na jisté obtíže, mohou pramenit z minulosti, dokonce u nich i krátkodobé nemoci mohou vyvolat určité komplikace, pozor na hádky nebo zbytečné výbuchy emocí.

 

BLÍŽENCI (22.5.- 21.6.):

Blíženci v tomto roce pocítí silnou vazbu v lásce ke svému partnerovi, budou řešit především nedořešené lekce a zkoušky z minulosti, které k nim dolehnou. Prožít ale mohou veskrze šťastnou lásku, jen by se měli vyvarovat přílišné žárlivosti. Raněná láska nebo utrpení z ní není tím, co by chtěli opravdu prožít a mohou víc ublížit než získat. Nezadané blížence čeká štěstí v podobě nové lásky, nového zamilování (osobní karty muže a ženy jsou naproti sobě). Přicházejí si navzájem do života, může z toho vzniknout silné pouto, ale jak bylo řečeno, osud připraví nejeden nový vztah jako karmické pouto z minulosti. Karma je ústředním tématem vztahů blíženců. /spěch se dostaví prakticky v čemkoliv co se vztahů týká, tam kde byla nejistota, strach nebo obavy může dojít k vysvětlení a urovnání sporů, vydání se cestou srdce a hledání nových cest ve vztazích, tam kde došlo k narušení důvěry může dojít ke zklidnění a vyjasnění určitých nedorozumění. Okolo poloviny roku by se ale blíženci měli mít na pozoru, to co se urovnalo mohou znovu narušit, osud je v tomto směru nevyzpytatelný a přinést tak může další a nové zkoušky v podobě pokušení, flirtů nebo svodů k podvádění a lžím. Objevit se tak mohou nenadálé utajované nebo sexuální románky či aféry. Pozor riskujete víc, než si dokážete představit. V mnohý rodinách blíženců dojde k určitým změnám, vztahy se jakoby více upevní a semknout, přijít může i těhotenství, či jiné změny, např. žádost o ruku, svatba ale i znovu nabití jistoty.

V zaměstnání mohou očekávat větší zodpovědnost, pracovní příležitosti, samostatnost a kreativita. Jejich prac. Místo je na dlouhou dobu, přinese jim to kolem poloviny roku úspěch a uznání, mnozí se mohou dočkat i lepšího finančního ohodnocení nebo zlepšení pracovního klima či kolegiálních vztahů. V druhé polovině by si ale měli dát pozor na přílišnou hektičnost, nervozitu ohledně jejich dalšího setrvávání v zaměstnání. Více se mohou projevovat určité intriky nebo faleš, pracovní mrzutosti. Je to pro ně ale příležitost hledat změnu, psát žádosti, rozesílat životopisy, brzy obdrží rozhodnutí. Právě ke konci příštího roku k nim bude vstupovat jejich skutečné povolání pro život, jejich životní úloha, to co je bude naplňovat.

Po zdravotní stránce se mohou u blíženců projevit karmické obtíže související s jejich minulostí, starosti s láskou, trápení nebo vnitřní smutek, vše se to může podepsat na jejich energii i životní síle, jakoby se mohou cítit oslabeni. Pozor také na problémy nebo potíže s páteří nebo zády, blíženci budou mít tendenci si na sebe nakládat víc, než mohou zvládnout. Čekají je jistá životní rozhodnutí, která budou mít vliv na jejich budoucnost. Opatrní by také měli být na stres, neklid, depresivní stavy, hrozí úrazy, nehody nebo drobná poranění, která si ale mohou vyžádat ošetření v nemocnici a nucenou krátkou pauzu. Také jim do života může zasáhnout krátký šok, snažit by se měli mít své děti pod dohledem, tady číhá případné riziko. Pokud nebudou schopni něco ve svém životě ustát, může se lehce stát, že se budou chtít stáhnout do své uliti, do ústraní od rušivých vlivů, je to z toho důvodu, aby načerpali nové síly, potřebné ke zvládnutí závěru roku.

RAK (22.6. - 22.7.):

Raci začátkem roku může láska tak trochu blokovat, můžou se cítí nesví, je to ale pro ně důležitým krokem, aby si ujasnili své srdeční záležitosti, protože když toho dosáhnout pak může do jejich života opět vstoupit šťastná láska. Budou postaveni před určité rozhodnutí z lásky nebo pro lásku, pracovat znovu srdcem, být schopni přijmout druhé takové jací doopravdy jsou. Nově se mohou později zamilovat z přátelství může být láska,ale také se mohou setkat s někým, u koho si vůbec ničím nebudou jistí, nicméně pravá podoba se teprve ukáže. Vyvarovat by se jen měli jisté závislosti, nebudou totiž schopni se od druhého odpoutat. Vztahy budou raky provázet spíše z lásky, uvědomit si mají zda jejich současný vztah je tím, co skutečně chtějí nebo zda chtějí jít novou cestou, ale neměli by utíkat od problému do cizí náruče, ta jim jistotu sice přinést může, ale jen na krátkou chvíli. Vztahy, které jsou ale nefunkční nebo kde je hluboká propast mohou dojít ke svému definitivnímu konci a odpoutání, jiné vztahy se mohou naopak posílit a ještě více upevnit. Vyvarovat by se jen měli zbytečných a nesmyslných diskusí, hledání chyb jen proto, že se jejich vlastní myšlenky točí v kruhu, ze kterého nechtějí vystoupit. Vztahy celkově ještě budou procházet jistými změnami, nejsou vyloučené ani zásnuby či svatby z lásky během celého roku, manželství uzavřená v tomto roce totiž slibují stabilitu a spolehlivost s úspěchem.

V zaměstnání se ale hned se začátkem roku mohou setkat s pracovními změnami, problémy, nebo se zjištěním, že se nikam neposouvají, že jim prostě na té práci něco nesedí. Vyvstát ale také mohou zcela jiné komplikace, nespolehlivost nebo nedůvěra, mrzutosti, nebo nabubřelý šéf, pozor tedy, vaše pracovní místo může být ohroženo. Pro ty, pro které zaměstnání skončilo se starým rokem jsou tu naopak perspektivní vyhlídky, nové pracovní příležitosti, ale také práce o které ještě neví, nové zaměstnání, dobré pracovní klima a hlavně to co je může skutečně naplňovat, kde najdou sami sebe, své uplatnění, tvořivost, kreativitu, pozitivitu a energičnost. Vydat by se proto měli cestou své píle, nebát se nových podnětů a pozor vnímat by měli vše co k nim bude přicházet, i v nevinném rozhovoru se může skrývat ukazatel jejich nového povolání. Využijte svou všestrannost.

Po zdravotní stránce by si raci měli dát pozor na nemoc kvůli práci, psychika dokáže dokonale nahlodat zdraví, nervozita, strach nebo obavy mohou zapříčinit zablokování životní energie, ale nejen práce, ale i to co se jim děje v životě, co neřešili. Život, který se točí v kruhu může také přinést zastavení, vyhoření nebo vyčerpání, problémy s tlakem, nebo s oběhovým systémem a mohou tak být donuceni ke klidové pauze. Aby se do jejich života opět navrátil a elán, chuť je pro ně tato pauza důležitá, ale není to proto, aby trpěli sebelítostí,ale naopak aby přehodnotili vše, kde chtějí něco změnit, pak přijde uzdravení. Více by měli využívat přírodních léčivých prostředků a nejen chemických léků, ty spíše škodí než jsou k užitku. Síla a znovu získaná energie jim totiž bude potřebná k řešení jejich životních rozhodnutí a cesty.

LEV (23.7. - 22.8.):

Lvi v lásce a vztazích prožít krásné a láskyplné vztahy, osudové lásky, ale také řešení karmických vazeb z minulosti. Budou napravovat to, to co se jim nepodařilo nejen v minulém roce. Ženám licím může v tomto roce do života vstoupit muž, který je jim seslán osudem, má jim ukázat jejich sílu, ale také určitým způsobem nezpracované emoce, mínění o sobě samých a pozvednout jejich sebevědomí. Může do jejich životů zasáhnout coby přítel, ale také jako jejich budoucí partner. Vyvarovat by se ale také měli určitých zkoušek v podobě egoistické lásky, omezeními nebo svou žárlivostí a na uzdě tak trochu držet i svou vášeň, která z nich doslova bude vyzařovat. Je také ale docela možné že hned z počátku roku se ženy lvice bezhlavě zamilují, do jejich života jakoby vstoupí nenadálá láska, která může být šťastnou, ale pozor aby později nepřinesla spíše starosti jak z toho všeho ven. Pozor také by si měli dávat na faleš a přetvářku, ale i jistou vypočítavost a to platí i pro muže lvi, úspěch se pro ně tak jako tak dostaví, do života jim může vstoupit jejich životní vztah. Ať už budou toužit po vztahu či nikoliv, měli by mít na paměti, že dokud se jejich myšlenky budou neustále točit dokola, budou příliš očekávat, může se jejich nový začátek nebo nový vztah odsunovat. Měli by věcem nechávat volnější průběh, vyvarují se tak určitým nejasnostem. Ve stálých vztazích ale mohou zavládnout karmické lekce z minulosti, přijít tak mohou zkoušky v podobě pevnosti, odhalování lží, stejně tak jako může druhému lézt na nervy přílišná závislost partnera. I když půjde ve vztazích především o spirituální spojení, měla by se na povrch více dostávat upřímnost citů a hloubka lásky, ne povrchnost hraničící s arogancí. Lvi většinou dostanou, co chtějí, ale neuvědomují si váhu svých činů. Také se mohou dočkat zásnub, nebo prožít svůj nejkrásnější den svatbou, není vyloučené ani těhotenství či narození potomka.

Stejné je to pro ně i v pracovní oblasti, objevit se mohou překážky, momentální nebo krátkodobé těžkosti, problémy nebo dokonce výpovědi. Ale pro lvi to bude především vyjití z jejich vlastní krize, ve které se mohli sami utápět. Jejich nespokojenost bude čím dál tím víc viditelnější, něco jim na práci nebude sedět, tu se jim něco nebude líbit, nebo jim to nebude přinášet uspokojení, budou příliš zahlcen prací nebo naopak budou hledat okliky k úspěchu nebo uznání. Měli by se ale více zaměřit sami na sebe, být více kreativnější, energičtí, méně podléhat hektičnosti, být vstřícní. Během roku jim do života může konečně přijít TO zaměstnání, které je bude naplňovat, které pro ně bude posláním. Jedině tak se mohou odpoutat od toho nepraktického, prokázat svoji všestrannost a chuť bojovat, jít si za svým cílem, přinese jim to štěstí, uznání a mohou se postupně vypracovat na vyšší pozice. Pokud podnikají, bude se jim v tomto roce dařit.

Se zdravím by lvi neměli příliš hazardovat, pozor by si měli dát na poruchy spánku, či nespavost nebo časté noční buzení, jejich duše nebude příliš v rovnováze, napětí nebo stres se může podepsat na jejich zdraví, stejně tak jako přílišné emoční řešení krizových situací nebo situací vůbec. Stanovit si budou muset jasný životní cíl, příliš si na sebe nenakládat, jinak se jejich život bude točit v kruhu. Neměli by podceňovat ani návštěvu lékaře na preventivní prohlídku, mohou včas odhalit nastupující obtíže, které nemusejí být viditelné. Nervozní neklid je také jedním ze subjektů, které jim mohou škodit, proto pozor na zastavení v podobě nemoci, i když je zotavení jisté, mohou se přechodně objevit komplikace, nucená pauza a blokovaná energie. Mohou se více cítit unavení nebo podráždění, ale od druhé poloviny roku jakoby se jim navrátí síla, vrátí se elán, chuť do života, neboť projdou svým vlastním vnitřním pochopením a přijetím.

PANNA (23.8. - 22.9.):

Panny v partnerských vztazích čeká se začátkem roku jakoby určitý útlum, ještě bude něco doznívat z minulého roku. Láska tak může být z jejich strany nebo k nim blokovaná, nicméně spíše budou řešit nějaké odloučení, bolest nebo trápení, ale neznamená, to, že v jejich blízkosti není láska. Právě že je, ale ještě o ni nevědí, někdo je může totiž tajně milovat, jen to přes řešení svých starostí nevidí. Nová láska změny v ní přijdou začátkem jara, kdy se mohou panny již vyléčené nově zamilovat, nestabilní pocity jakoby sami odezní a jejich staré pouto lásky bude definitivně pryč. Milostné schůzky budou na denním pořádku. Navrátí se jim štěstí. Jen by měli být opatrné komu se se svojí novou láskou svěří, může to vyvolat žárlivost nebo závist a hned se může objevit domnělá rivalka, která se ji bude snažit v lásce bránit. Panny by se ale neměly nechat zviklat, dál by si měli užívat své nové lásce a vztahu. Některé vztahy, které mohou vzniknout příliš rychle také rychle mohou být ukončeny, ale je to jen z důvodu, aby přišel ten jiný. Panny totiž v tomto roce mohou tak nějak přeskakovat ze vztahu do vztahu, každý pro ně bude výzvou, ale i zároveň zkouškou, budou mít tendenci neustále něco hledat. Proto se mohou v jejich milostném životě vyskytnout častěji krátké románky než dojdou do pevného a stabilního vztahu, to může být ve druhé polovině roku. Vydají se konečně cestou srdce a vztahu, přijdou s tím i spojené změny, jakoby se panenky konečně ustálí a usadí, vyřeší nedořešenou minulost, ale partner by k nim měl být tolerantní, jinak to může přinést problémy ve vztahu nebo se změnit spíše v takové lepší přátelství. V pevných vztazích se především budou řešit karmické záležitosti, výzvy, lekce a stabilita. Ale i tady se rozbouřené vody zklidní až v průběhu roku, pozor by si ale zadané panny měli také dávat na občasné úlety, ne ale ze strany partnera.

V zaměstnání budou přicházet pracovní změny, tedy změny na pracovišti, přesuny, změny pozic, povýšení, ale i jisté nucené ohrožení. Panny si budou muset dávat pozor aby se při práci nestala chyba, budou muset být důsledné a pečlivé, nepodléhat příliš stresu nebo strachu a napětí, pohltit by je tak mohla hektičnost nebo pocit, že se vše spiklo proti nim. Přesto, ale pokud jejich vnitřní nespokojenost nebo okolnosti nastoupí, mohou se poohlédnout po novém zaměstnání, úspěch bude stát na jejich straně. Nové zaměstnání jim přinese větší jistotu, vyšší příjem, všestrannost a pocit naplnění. Díky tomu budou opět úspěšnými na pracovním poli, převládat bude kreativita, energičnost a pozitivita.

Ohledně zdraví mohou mít panny se začátkem pocit blokované energie, únavy nebo vyčerpání, ale bude to spíše způsobovat jistá nepřehlednost v situacích, a také jistým tajemstvím, které je může tížit. Nicméně s nástupem jara jakoby se vrátí jejich síla a chuť do života, přicházet budou životní změny, srovná se tak jejich neklid a vnitřní nevyrovnanost. Uvědomit by si ale během roku měli, že zdraví si člověk nekoupí, přijít mohou nějaké zdrav. Komplikace, pozor by si měli dávat na zažívání, zranění, náhlou událost, úraz nebo operaci. Také by se neměli příliš zatěžovat, mohly by se snadno ocitnout ve slepé uličce, následně provázenou klidovou fází a odpočinkem. Opatrní by také měli být na nebezpečnou lstivost někoho z okolí.

VÁHY (23.9. - 23.10.):

Váhy ve vztazích čekají změny v lásce, nestabilní pocity, které pramení ještě z minulého roku, ale tak jakoby jisté utrpení nebo raněná láska spojená s jejich karmickou minulostí. V sobě si budou muset mnohé ujasnit, být k sobě upřímní, přiznat si, co jim chybí, ale stejně tak je jim osudem do jejich blízkosti seslána tajná láska, která k nim teprve dorazí, přinese určitou jistotu, protože této lásce se nemohou vyhnout, vše se začne odvíjet již od února, dostaví se vášeň, nový začátek v lásce ale také egoismus a pocit vlastnictví. V pevných vztazích kde již v minulosti nastoupila vztahová krize dojde k vygradování a definitivním koncům, jakoby váhy chtěly do nového roku vejít s čistým štítem. Touha po vztahu bude jedna z těch myšlenek, nad kterými se budou váhy pozastavovat, ale úspěch se brzy dostaví, stejně jako v lásce i tady se dostaví pocit jistoty, provázanosti s druhým, ale během roku jakoby to může z části vyprchat, váhy mohou být nespokojené a dostavit se může podvádění ve vztahu nebo krátký románek, protože váhy neustále hledají romantiku, naplnění a sounáležitost s druhým, jakmile se jim to nedostává, hledají jinde. Nicméně neplatí to ale pro všechny vztahy, ty pevné, které ustály vše co jim vstupovalo do cesty mohou své vztahy zpečetit zásnubami nebo svatbou, v polovině roku a později jakoby nejasnosti vymizí a vztahy naberou stabilitu, pevnost a větší provázanost v důvěře.

I pro váhy je tento rok rokem doznívajících změn, nových pracovních příležitostí a nových začátků. Vyřeší se mnohé kolegiální vztahy, to co váhám na práci nesedí, mohou opustit a vydat se po nových cestách, jen se nesmí bát jít vstříc novému. Vyrovnat se budou muset se stresem, nervozitou, falší nebo intrikami, bude to vyžadovat pevné nervy, nicméně pokud se rozhodnout pro změnu, bude pro ně vítaná, skutečně mohou najít své životní povolání, kde uplatní svou kreativitu, diplomacii i výřečnost, bude tam převládat dobré pracovní klima, štestí a úspěch, a dočkat se mohou i uznání. Jde jen o to nepolevit a vydat se cestou své píle, jedině tak mohou dosáhnout kýžených výsledků.

Po zdravotní stránce je mohou dostihnout jisté zdravotní komplikace, opatrní by měli být na prochladnutí a to zejména ledvin, zad nebo krku. Pozor na náledí nebo úrazy, může si to vyžádat krátký pobyt v nemocnici, stejně tak jako zastavení z vyčerpání nebo přílišného přetížení, následovala by klidová fáze. I emoce by měli mít pod kontrolou, vzhledem k tomu že si váhy neodpustí i hádku, může je to příliš zatížit, dostaly by se tak do slepé uličky a hrozí stáhnutí se ze scény do ústraní. Na jaře a v průběhu léta budou překypovat elánem, chutí do života, jen určitá melancholie a narušená psychika může přijít s nastupujícím podzimem. Přesto je ale čekají nové začátky v životě, mají za úkol najít své životní štěstí a stabilitu ve zdraví.

ŠTÍR (24.10.- 22.11.):

Štíry v novém roce čeká na začátku jistá stagnace, osamělost, ale především ta vnitřní, blokování lásky k sobě i druhým, neustále jakoby se utápěli v určité bolesti a sebeobviňování, sžírala je žárlivost a tak trochu závist, že druzí jsou na tom líp, aniž by postřehli, že láska kolem nich chodí, jen ji nevidí. Pokud ale otevřou své srdce, uvidí ji, přijde upřímnost a nová láska, které se nebudou schopni vyhnout, pohltí je. I tady zaúřaduje osud a sešle jim novou lásku v mnoha podobách, od sexuálních vztahů, přes vztahy kvůli penězům nebo čistě jen přátelská spojení, ale štíři mají za úkol naslouchat v tomto roce svému srdci, vydat se jeho cestou, aby získali stabilní a pevný vztah. Nenechávat si ho nikým narušovat, ale také nemanipulovat a neovládat, snaží se mít vždy vše pod kontrolou. Pokud budou naslouchat svému srdci, úspěch se dostaví a budou ve vztahu, který je bude naplňovat nejen láskou, ale i harmonií a souzněním, i přesto, že budou řešit nedořešené nebo minulé chyby.

Po pracovní stránce se mohou dočkat určitého navýšení platu, prodloužení smlouvy nebo získání místa na dlouhou dobu, ale také mohou najít své poslání, to co je jim dáno v podobě nového zaměstnání, i když k nim může přijít oklikami nebo se jim bude něco zdát příliš zdlouhavé. Také budou jak se říká štěstí v neštěstí, tzn., že i když přijdou určité komplikace nebo překážky, štěstí bude stát na jejich straně a proto budou úspěšní, uznávaní a budou vytvářet harmonii v práci. Pracovně ale také mohou být častěji na cestách, pozor by si měli dát na splnění svých závazků nebo svěřených úkolů, lehce by se jim mohlo zdát, že se jim něco nelíbí, nebo se všichni spikli proti nim. Každý ze štírů najde své vlastní uplatnění a pokud se u nich projeví nespokojenost, mají vždy mnoho otevřených možností jak to změnit.

Také si budou častěji dělat starosti ohledně svého zdraví, vypořádat se s určitou životní lží, ve které dlouho dobu žili, přijde vystřízlivění a zcela jiný náhled na život. Pozor by si měli dát na časté poruchy spánku, špatné usínání nebo ranní únavu, bolesti hlavy, neklid a nevyrovnanost. Jejich duše může churavět, příliš se zaobírají jistou bolestí a hledat budou neustálý pocit jistoty ve vztazích, zdraví i životě. Rázem se tak mohou ocitnout ve slepé uličce, přijde zastavení a nucená pauza, také by si měli dát pozor na hlasivky, krk a štítnou žlázu a ženy především na opakující se gynekologické potíže. Štíři budou muset také zvládat vypjaté situace, i když jich nebude mnoho, ale prověří jejich psychickou odolnost, protože u nich hrozí zbrklost, návaly vzteku nebo depresivní stavy. Měli by si dávat pozor na drobné úrazy z nepozornosti nebo zbrklosti.

STŘELEC 23.11. - 21.12.):

Střelce čekají hned po začátku jisté komplikace, vztahové krize a ukončování nefunkčních vztahů, důvodem mohou být nejen dlouhodobé problémy, které se neřešily, ale i stagnace a odhalení podvádění. Někde se podaří krizi zažehnout a přijde nový začátek ve vztahu, jinde dojde k definitivnímu ukončení. Předmětem vztahů budou především diskuse a rozhovory, nicméně střelci nezůstanou dlouho sami, přijdou nové vztahy a to hned s přicházejícím jarem, nové osudové lásky, nové lekce a zkoušky, protože jejich touha nebýt sám bude skutečně velká. Tam, kde vztahy vydrží a ustojí nápor ze začátku roku může zavládnout stabilita, štěstí. Ale přesto jakoby stále něco bude hlodat na srdci, odpuštění není zase až tak jednoduché, jak se mnozí domnívají. Také se ve vztazích budou řešit témata žárlivosti, peněz, přetvářky nebo falešnosti, ale půjde jen o zrcadlení, toho co nebude ještě zpracováno. Také kolem nezadaných střelců bude často obcházet láska, i když v některých momentech skrytá, ale brzy ukáže svou tvář. Střelci prostě budou ve vztazích a lásce prožívat určitý kolotoč, nové lásky a rozcházení jakoby bude patřit k jejich životům. Až na konci roku se teprve budou schopni ustálit a usadit, vybouří se.

V pracovní oblasti budou zaznamenávat jisté úspěchy nebo uznání, ale také přibývající nervozitu, stres nebo hektičnost. Pozor na určité těžkosti, ukázat budou muset svoji sílu a postavení, překonávat překážky a vyrovnat se s určitou falší a intrikami na pracovištích. Pokud se jim bude zdát že nastala příhodná doba změny, nejvhodnější pro ně bude květen a červen, stejně tak jako pro ty, kteří budou zaměstnání hledat. V tomto období je příhodná doba na nové zaměstnání, nové smlouvy, budou moci ukázat svou energičnost, nadšení a elán, stejně tak jako samostatnost a kreativitu, jen si budou muset dát pozor na to, aby neudělali nějakou chybu, stálo by je to přinejmenším snížení finančního ohodnocení. Mají se naučit pečlivosti a nebýt lhostejní ke druhým.

Ohledně zdraví na tom budou střelci veskrze dobře, jen mohou občas postrádat svou energii nebo životní sílu, tam jakoby byly blokováni. Také mají najít své životní štěstí, chuť do života nebo jistotu, protože jejich život bude neklidný a tak trochu nevyrovnaný. Opatrní by měli být na své hlasivky, nohy, šlachy, páteř a hlavu. Tady hrozí úrazy nebo poranění, které si mohou vyžádat určitou klidovou fázi a pauzu, neměli by podceňovat svou psychiku, častěji mohou trpět nervozním neklidem. Občasná nachlazení nebo lehké virózy, pokud je budou podceňovat mohou přerůst v komplikovanější nemoci a zastavilo by je to. Také by si měli dát pozor na tajemství, které je může tížit, nebude nikdo, komu by ho mohli svěřit.

KOZOROH (22.12. - 20.1.):

kozorohy může navštívit krátká egoistická láska, nestabilní pocity, ale i vášeň nebo nové zamilování se. Také se ale mohou častěji trápit láskou než jiná znamení, jakoby jim nic nevycházelo. Opatrní by měli být na falešnou lásku nebo srdečnost, závist nebo žárlivost, i když to může ze začátku vypadat jako vášeň. I na kozorohy dolehnou lekce ve vztazích a mnozí, pokud nebudou vědět jak dál, jak řešit krize nebo nedorozumění, mohou začít pomýšlet na rozchod, který ale také v návalu emocí mohou dotáhnout až do konce. Nezadaní zatouží po vztazích, a ty k nim pozvolna budou přicházet, zažít tak mohou dobrý vztah, stabilitu a jistotu v něm. Úspěch jakoby k nim sám přijde. Kde vztahy překonají krizi, rozchod bude zažehnán, tam přijde nový začátek, nový nával radosti, urovnání sporů a nedorozumění, přijde pochopení, vztahy projdou těžkou zkouškou, které byly vystaveny. Dočkat se tak mohou od svých partnerů žádosti o ruku nebo sami mohou tuto žádost přednést. Také bude pro Kozorohy tento rok rokem svateb nebo očekávání či zplození potomka.

Po pracovní stránce budou zažívat určitou jistotu, stálost svého pracovního místa, zlepšení podmínek i své finanční situace. Jen se mohou více projevovat určit sklony k intrikaření nebo pomluvám. Samostatnost, spolehlivost, zodpovědnost, to jsou hlavní témata kozorohů v zaměstnání, ale také jejich jistota nebo úspěšnost na pracovním poli. Někteří ale mohou zatoužit po změně, jiní budou nuceni opustit stávající místo, ale vše je vždy ukazatelem nových cesta směrů. Stejně tak jako zaměstnání tak i nezaměstnaní budou mít šanci nalézt své životní povolání a dělat skutečně to, co je naplňuje. Štěstěna bude stát na jejich straně. Žádosti, ale i přijímací pohovory pro ně dopadnou příznivě, jejich nástup bude korunován úspěchem a uznáním v pozdějším období.

Po zdravotní stránce by si měli kozorozi dát pozor na spánek, psychiku, energii, hrozí častější únava, stres nebo jejich energie může být blokována nadměrnou zátěží. Také by si měli dávat pozor na nohy, klouby nebo kotníky a pohybový aparát, sice jim neuškodí více pohybu, ale s opatrností, nic se nemá přehánět. V životě a tomto roce jakoby budou neustále hledat jistotu, přicházet k nim budou životní změny, jen by se měli mít na pozoru, aby je zvládali, více by měli využívat bylinné čaje nebo přírodní prostředky. Pozor na častější zažívací potíže nebo žaludek, kvůli přílišnému stresu nebo nervozitě, stejně tak na náhlé horečky, nebo churavějící srdce. 6Eny zase mohou potrápit jisté gynekologické obtíže nebo návaly. Je důležité, aby zklidnili své tempo, srovnali v sobě svou nevyrovnanost a neklid, nic jim neuteče. Díky tomu se naučí, jak zvládat překážky a budou se muset srovnat i s jistou životní lží, ve které nevědomky žili.

VODNÁŘ (21.1. - 20.2.):

Vodnáře čekají v tomto roce změny v partnerství, může se jednat o zásnuby nebo svatby, ale také i o rozchody. Naopak Nové vztahy přinesou také změny a úspěch, řešit se budou nejen nové začátky ve vztazích ale i nové vztahy, pozor jen na vypěstování určité závislosti, protože nebudou schopni se oprostit od svých partnerů. Stabilita a rozchod, dvě slova, která budou vodnáře zaměstnávat nejvíce, budou během roku jakoby na určité houpačce, radost a štěstí občas mohou narušovat jisté krize, nervozita nebo boj o moc ve vztahu. Také peníze budou dalším tématem vztahů, pozor na zbytečné hádky nebo diskuse. Vztah je především o svobodě a důvěře. Upřímnost citů, hloubka lásky a vášeň, to všechno budou moci vodnáři prožít, také srdečná náklonnost k druhým a zamilovanost bude tlačit vodnáře do jistých rozhodnutí jak z lásky tak i pro lásku. Rozhodně si nebudou moci stěžovat na to, že jsou partnery přehlíženi, právě naopak mohou prožívat to co dlouho předtím neprožili.

V pracovní oblasti proběhne mnoho diskusí, ústředním tématem bude především komunikace, také nové přijímací pohovory, školení nebo kurzy budou vodnáře provázet, tento rok pro ně bude rokem zdokonalování, pozor by si jen měli dát na jisté okliky nebo spletitosti. Stejně tak budou moci projevit svou spolehlivost, zodpovědnost nebo úspěch na pracovním poli. Jejich pracovní místo bude jisté, ti kteří se rozhodnout změnit zaměstnání nebo najít nové budou mít příležitost prokázat, co v nich skutečně vězí za schopnosti a dary. Bude jim přát štěstí. Prací a vše spojené s ním bude pro ně harmonické, i když se občas mohou objevit situace, kdy budou mít pocit, že jim něco nesedí nebo zažijí určitý rozruch.

Ohledně zdraví by měli být vodnáři opatrní na svá záda, páteř, ztrátu hlasu, nervozitu, neklid, vyčerpání, vyhoření nebo dýchací obtíže a to především se začátkem a koncem roku. Budou se chtít do všeho vrhnout s vervou a po hlavě a způsobit si tak mohou drobná zranění nebo komplikace. Čekají je životní rozhodnutí, vypořádat se budou muset s jistou životní lží, ve které se dlouho pohybovali, ale přes kterou neviděli to, co vidět měli. Ocitnout se tak mohou ve slepé uličce, nicméně se také mohou projevit nějaké obtíže, které si s sebou nesou již z minulosti, znovu se může projevit v plné síle, nicméně karmicky mají dáno tyto obtíže nést jako kříž za důsledky svých činů z minulosti. Jak se říká zdravotně budou sklízet to, co sami zaseli. Ale i přesto budou většinou prožívat šťastný rok a nebude jim chybět chuť do života.

RYBY (21.2. -20.3.):

Ryby čeká hned se začátkem roku jisté trápení s láskou a nedorozumění, které vzniklo již před koncem roku, něco je může hlodat, nicméně ale vše se nakonec urovná, opět budou pracovat srdcem a láska se změní ve šťastnou, přijde radost a veselost. Nezadané ryby toužící po vztahu a lásce se s jarem dočkají úspěchu a doslova vplují do nových vtahů a osudových lásek, naleznou jistotu, kterou postrádaly a toto spojení jim přinese mnohé změny, nejasnosti vymizí a vztah se stane stabilním a pevným poutem. Zadané ryby také budou častěji pomýšlet jak více upevnit své vztahy, tématem k diskusím a rozhovorům se může stát zpečetit svou cestu např. Svatbou nebo početím potomka. V polovině roku jakoby ale ryby na chvíli zakolísají a do myšlenek se jim bude hnát téma nevěry nebo rozchodu, nastoupí nedůvěra a podezřívavost, ale mají jen pochopit, že partner není majetkem a jejich závislost je bezvýznamná. Do života jim ještě může zasáhnout minulost v podobě bývalých partnerů, ale spíše jako ubezpečení, že vše je ukončeno a pouze na úrovni stabilního přátelství. Opatrní by měli být na své zakolísání v letních měsících, tady hrozí tak trochu drobné flirty nebo úlety.

V zaměstnáních budou především řešit své postavení, kolegiální vztahy, ale také překážky, faleš nebo intriky. Pozor by si měli dávat komu se s čím svěřují, nebo co řeší s druhými, mohlo by se to obrátit proti nim. Opatrní by měli být na narůstající hektičnost, nervozitu nebo stres, doslova mohou být zavaleni prací, budou mít dostatek síly vše zvládnout. Jejich pracovní místo je na dlouhou dobu, takže se nemusí být výpovědí, pokud se sami nerozhodnou změnit své stávající místo za nové. Pokud ano, ve vzduchu visí nové zaměstnání, o kterém ale nebudou dlouho vědět, vstoupí do jejich života nenadále jako výzva k jejich další cestě za úspěchem, posláním a štěstím.

Ohledně zdraví by měli dbát na dostatečný spánek, jistotu a oporu, vyvarovat se hádek a zbytečných a nesmyslných diskusí nebo výměny názorů. Více by měli být v klidu, najít své životní štěstí, protože některé ryby se tak trochu budou trápit láskou nebo churavějícím srdcem, to když nebude vše ve vztazích v rovnováze. Stejně tak mohou občas trpět i na depresivní pocity nebo vnitřní osamělost. Řešit budou také nějakou dětskou nemoc v rodině, jinak se veskrze budou těšit dobrému zdraví až na výjimky v podobě krátkodobých viróz nebo nachlazení. Vše je vždy takovým varovným signálem, že něco není u nich v pořádku, že se může blížit určité zastavení a zklidnění. Nemoc ale nakonec vždy odejde, jen by z toho měli vyjít poučení, nepoddávat se emocím a nejistotám.

UPOZORNĚNÍ:

Tento text je možné v nezkrácené a neupravené podobě dále kopírovat a rozšiřovat nekomerčním způsobem, pokud bude připojena celá tato poznámka včetně zdroje a aktivního odkazu.  Zdroj: https://merlin-kral-carodeju-a-magu.webnode.cz Autor článku: Merlin

NOVINKY - Na této stránce najdete všechny novinky, které mi  přijdou samy do života

Dopis od Jarušky
 

Milá Lenčo,
 
včera jsem objevila Vaše stránky a po chvíli jsem věděla, že Vám musím napsat. Dělám toto vůbec poprvé a s velkou radostí.
 
Po dlouhé době jsem objevila informace, které mě opravdu oslovily. Během krátké chvíle jsem našla spoustu pojítek - věci, které popisujete
a které mně se právě v životě objevily. 
Jak začít.
 
V současné době se mi mění život, jak se říká probudila jsem se. Nastartoval se proces, ve kterém bych se trochu ráda vyznala a Vás bych chtěla požádat
o Váš názor.
Abyste rozuměla: normální 32 letá holka, matka, manželka, která si žije pohodlný konzumní život se rázem octne v duchovním světě, ve stavu jasnocítění.  
 
Nestalo se to jen tak, zpětně si tu cestu umím hezky vysvětlit a celé mi to dává smysl. Jde jen o to, že jsem to vůbec neměla v plánu :-).
 
Naplno se to rozjelo před měsícem a půl, kdy mi do života přišla jedna osoba. Přišla poprvé kvůli věcem na miminko a zůstala 7 hodin :-), a další den a další... Obě jsme z toho byly paf. Ona se s těmito věcmi v životě setkala - aura, kameny, karty, andělé, léčitel... kvůli zdravotním problémům. Já jsem se s tím setkala jen v té míře, že jsem věděla, že něco takového existuje. Jen jsem si na internetu vykládala ty karty. Takže jsme si rozuměly, ale každá to máme jinak.
 
Tak si představte, že během měsíce vnímám vesmír, Boha, andělé, planetu a další věci jako realitu vedle běžného života, který žiju.
Ten proces ale fičí velkou rychlostí, stále se posouvám a jsem ve fázi, kdy mi přijde, že vím všechno a zároveň vůbec nic. Dokonce jsem snad už byla jen kousíček od toho, do toho jiného světa vstoupit. Přišlo mi to, jako kdybych stála před bránou, jen se otevřít... Nebo na hraně, jen udělat krok... Čekala jsem, kdy něco uslyším, uvidím...a celkem mě to děsilo.
 
V krátkosti popíšu, jak jsem k tomu došla.
 
Myslím si, že se mi otevřela 7. čakra na základě toho, že jsem si v sobě vyřešila vztah k tchýni a svému otci. Oba jsou osoby, které jsem myslela, že je nikdy nevydýchám a budu celý život nenávidět. Potvrdilo se mi, že jsem celý život bojovala za správné věci, za ostatní...a tak nějak jsem si to vyčistila a postoj k nim změnila. To se stalo v minulém roce, pocítila jsem to hezké a poprvé objevila info o reiki. To popisovalo to, co jsem cítila. Manžel mě odbyl s tím, že to tak má každý a je to to zrání.
 
Kolem Vánoc jsem si pravděpodobně přivolala do svého života anděly - celkem obyčejným způsobem, ale jsem si jistá, že se tak stalo.
Objevila jsem atarot a andělské karty a přišlo mi to naprosto překrásné a že s tímto by se měli setkat všichni lidi, kteří mají nějaké trápení.
 
Myslím, že andělé pak zapracovaly i na otevření 8 čakry, protože se to stalo na základě šokující informace, ke které jsem se nějak dostala. Zafungovala na mě takovou silou, že způsobila velký emocionální šok, přirovnala bych to asi k takové informaci, kdy člověku někdo sdělí, že za týden umře.
Pak se děly věci. Pocítila jsem obrovskou energii, i když tenkrát jsem to tak nevnímala, měla jsem pocit, že jsem se zbláznila. Připadala jsem si jak šílený vědec :-). Pocítila jsem Boha, vesmír, viděla jsem anděly (z mraků na obloze) a tak. Letěla jsem tenkrát za farářem, kterého jsem nikdy neviděla, pro první pomoc :-), protože mě nikdo jiný nenapadl. Chudák si taky asi myslel svoje :-).
 
A pak už jsem věděla, že se něco děje. Andělé v mracích a všude se mi objevovala znamení, abych si jich všimla.
 
Čakry jsem taky objevila až po setkání s tou kamarádkou, kdy jsme šly do obchůdku, že si něco koupíme. Já si odnesla nějaké kameny, které jsem se pak bála vytáhnout z kabelky :-). Tygří jaspis mi způsobil silný nájezd nebo jak bych to popsala. Odnesla jsem si anděla a jí nic nekoupila. Druhý den jsem přemýšlela, co by byl pro ni ten pravý dárek a věděla jsem, že anděl to není a objevila jsem, že ona to má v srdci. Tak jsem jen mrkla na internetu na srdeční čakru, následně na ty ostatní a tam jsem hned v té 7. a 8. poznala, co se mi to stalo.
 
Taky jsem v některé fázi (myslím, že to bylo někde mezi) pocítila, co je skutečná láska a taky pocítila sebelásku. To byl taky jeden ze zásadních momentů celého procesu, když jsem si vzpomněla, že nejsou jen ti ostatní, ale i já sama.
 
Taky jsem asi před rokem objevila, že moje parketa je psychologie. Už jsem se odhodlala k tomu, že od září se začnu připravovat, ale skončila jsem u definice podvědomí, vědomí a nevědomí. U toho, že psychologie je nauka o duši. To mi stačilo k tomu, aby mě hned napadlo, co je to duše, odkud se bere a kam jde. Když jsem přemýšlela, čemu bych se věnovala, velmi brzy jsem skončila u hlubinné psychologie. A pak bum, jsem doma. Takže v současnosti to na VŠ nevidím, ale vím, že se tomu budu věnovat, ale na jiné úrovni a tak nějak po svém.
 
Vlastně to celé směřuje k té mojí duši, kterou jsem objevila a chtěla bych se o ní začít vědomě starat. Tam, kde v tuto chvíli jsem, jsem se dostala sama, jen s pomocí shůry a moc to pro mě znamená, i když nevím kam to povede. Přišlo mi, že jsem si vyléčila svoji vlastní psychiku a za odměnu jsem v tomto rozpoložení, kdy se můžu dostat ke svojí vlastní duši. Vnímám podstatu Boha, celistvost, to, že všechno souvisí se vším... Věci, které se mi dějí už neberu jako náhody, věnuju pozornost svým myšlenkám a beru je vážně. Věřím tomu, co mám v sobě, akorát jsem se tomu ještě naplno nepoddala.

 Tak já mám pořád pocit, že jdu správně a nemůžu to zastavit a dokonce si myslím, že mám i nějaký úkol. Nejvíc mě fascinuje to, že jsem si k tomu došla sama, obyčejným životem svým a mých nejbližších. Takže já si pořád myslím, že jednou budu uzdravovat i ty ostatní duše a vlastně i tělo. Že budu mít funkci nějakého léčitele. Tam, kde nepomůže ani psycholog, ani lékař. Myslím, že už teď můžu vnímat poselství archandělů skrz nějaký nástroj. Ta kamarádka mi půjčila karty archanděla Rafaela a fungují mi, dokonce mi lítá několik karet a informace se mi spojují v celek a problém z toho vyčtu, až se divím. A funguje to. Pocítila jsem energii, když jsem je poprvé vzala do ruky, dal ší při výkladu na mého švagra, vyloženě varování. Další nástroj jsem v ruce neměla.
 
Podruhé jsem se nedávno dostala k reiky a tam jsem si myslela, že začnu. U Vás jsem objevila Shamballu a tam bych se viděla spíš. Možná jsem už připravena k nějakému zasvěcení. I když si to pořád neumím představit, jak to funguje a vše okolo. Vlastně jsem ani nevěděla, co to je energie a jak ji poznám. Pocítila jsem ji u otvírání té 8. čakry, při uchopení kamene a karet. Toť vše. A teď vím, že bych s energiemi vlastně mohla pracovat.
 
Popisuju Vám to, jak to prožívám a cítím, je to na dlouho, takže jen tak zhruba, doufám, že to nebude moc zmatené. Jakože já poslední dobou kolikrát ani nevím, kdy se narodily moje děti :-). Když už jsem u toho, myslím, že starší je indigová a mladší křišťálová a jaksi se nesnesou. Vlastně si myslím, že i já jsem indigová. 
 
Velmi mě zaujaly dopisy od Milenky a takový pohled na mně samotnou bych zrovna potřebovala. Jestli můžete, dejte mi na ni prosím kontakt. Nebo na někoho jiného. Nevím kudy koho hledat a k Vám mě to vyloženě zaválo :-).
V současné době cítím velkou potřebu objasnění těch různých věcí od lidí, kteří se v tom pohybují, protože nevím, jak to je, jestli vnímám, cítím, vím, představuji si, namlouvám si...
Myslím, že to vnímám dobře, že v mojí auře je to poznat a že bych se měla k andělům, resp. k archandělům dostat blíž, ale nevím jak.
Možná bych potřebovala potvrdit, co už nějakým způsobem vím.
 
Tak jsem ráda, že jsem to poprvé sepsala :-), posílám Vám to a budu moc ráda, když se mi ozvete, co Vy na to.
 
Se srdečným pozdravem, Jarča

Milá Jaruško, jsem ráda, že jste mi napsala a z Vašeho dopisu je cítit láska a pokora a zároveň i nejistota. Ale vy se nemáte čeho bát, máte krásné napojení, které sice přišlo nějak tak rychle a nečekaně a Vy si s tím trochu nevíte rady, ale je tady...Přijměte všechno co vám Bůh, andělé i Vesmír posílá a věřte především sama sobě.

Cítíte energie a pocity a těm věřte. Každý jsme v jiném levlu a na jiné startovní čáře, podle toho co naše duše prožila a kam se ještě má dostat a co má okusit. Vaše zážitky jsou tak nádherné. Pokud vám osobně nic nevadí a nezatěžuje vás to v životě a můžete s tím žít dál, intuice Vás povede. Můžete samozřejmě i požádat anděly, aby Vás vedli a nepochybuji , že dostanete tu správnou odpověď kam se vydat. Nic není náhoda a vše je tak jak má být.

 

Ego opravdu může namlouvat, že něco nezvládnete, můžete mít pocit strachu, ale vždy to jde hned poprosit své průvodce a odevzdat jim svůj strach obavy atd. Jste velice citlivá a myslím, že cítíte právě to, co chcete v životě dělat a kam chcete směřovat. Neposlouchejte slova jako, že Vám může někdo ublížit. Zbytečně se dostáváte do strachů a myšlenkami si vše přitáhnete. Andělé pokud s nimi komunikujete, by Vám nikdy neřekli ,že je něco špatně, že jdete špatnou cestou nebo že tohle nesmíte. Buď vás tam vůbec nepošlou a nebo Vám zabrání. Vždy to bude s citem a s láskou k Vám, budou Vás  vést a respektovat rozhodnutí. To co Vás nahlodává a nechce pustit a bude kritizovat,to je právě to ego. I lidé kolem vás pokud takoví jsou a kritizují a nepřejí, jsou nastrčení. Vy jste světlo a vy je přitahujete. Odpusťte jim a vezměte si ze situace poučení. Jsou Vaše zrcadlo. S láskou to nemá nic společného. Bezpodmínečná láska, nesoudí a nekritizuje. Řiťte se svými pocity a intuicí a  máte ji krásnou. Byl Vám dám dar a pokud budete chtít , vše se Vám splní a Vy budete svým darem pomáhat lidem. Je to opravdu krásné jak se postupně hodně lidem otevírají korunní čakry a lidé prozřou. Vás to možná trochu i překvapilo ,ale vše zvládnete. Bůh nás nikdy nepostaví před zkoušku, kterou bychom nezvládli. Duše si vybírá situace dávno před tím  než přijde a i náš jako nepřítel nás učí, abychom rozlišili co je pro nás to pravé. Kdykoli budete chtít ,napište ráda se ozvu a pokud budu vědět napíšu. Ale Vám to tak krásně přichází samo... Já z Vás cítím nádhernou duši, která NÁS ještě bude všemu učit. Pěkný podvečer s Láskou Lenča.

Děkuji Jarušce , že jsem mohla tento dopis uveřejmit , snad i Vám některým pomůže na cestě poznání....

 

Taxikář a stará paní

    Přijel jsem na zadanou adresu a zatroubil. Počkal jsem několik minut. Pak jsem zatroubil znovu. Měla to být moje poslední jízda toho dne, a tak jsem si říkal, že bych mohl odjet, ale místo toho jsem auto zaparkoval, šel ke dveřím a zaklepal. „Chviličku“, ozval se za dveřmi slabý hlas starší ženy. Slyšel jsem, jak tam něco táhnou po zemi. Dveře se otevřely až po dlouhé přestávce. Stála přede mnou maličká,asi devadesátiletá žena. Byla oblečená v kartounových šatech a klobouček se síťkou, jako v nějakém filmu ze 40. let. Vedle ní stál na zemi malý kufřík. Byt vypadal, jako by v něm nikdo po mnoho let nebydlel. Všechen nábytek byl zakrytý prostěradly. Na stěnách nebyly hodiny, na poličkách nebyly ani hrnečky ani nějaké ozdůbky. V rohu stála kartónová krabice plná fotografií a skleněného nádobí.                                                      «Pomohl byste mi odnést tu tašku do auta?“, požádala mě. Odnesl jsem kufřík do auta a vrátil jsem se, abych pomohl té ženě. Chytla se mě za ruku a pomalu jsme šli k vozu. Stále mi děkovala za laskavost. „To nic není“, řekl jsem jí, „snažím se jen chovat se ke svým pasažérům tak, jak bych chtěl, aby se lidé chovali k mé matce“.

 «To jsi opravdu hodný chlapec“, řekla mi. Když jsme se usadili do auta, nadiktovala mi adresu a zeptala se, zda bychom mohli jet přes centrum.             «Ale to není nejkratší cesta“, upozornil jsem ji.«Ach ano, já vím“, řekla. „Ale já nespěchám. Jedu do hospicu“.                                                                   Podíval jsem se do zpětného zrcátka. Její oči se leskly. „Lékař říká, že mi nezůstává moc času“, pokračovala tichým hlasem. Pomalu jsem natáhl ruku a vypnul taxametr. „Jakou cestou byste chtěla jet?“, zeptal jsem se.

 Následující dvě hodiny jsme jezdili po městě. Ukázala mi budovu, kde kdysi dávno pracovala jako obsluha výtahu. Jeli jsme čtvrtí, kde s mužem žili jako novomanželé. Přivedla mě ke skladu nábytku, v němž byl kdysi taneční sál, kam chodila ještě jako malá holčička. Občas mě požádala, ať zabrzdím před konkrétní budovou nebo uličkou a seděla schoulená v koutku, beze slova. Pak najednou řekla: „Jsem už unavená, asi pojedeme“.

  Jeli jsme mlčky na adresu, kterou mi dala. Byla to nízká budova, něco jako maličké sanatorium s příjezdovou cestou podél průčelí. Dva sanitáři přišli k autu jak jen jsme dorazili. Opatrně jí pomohli vystoupit. Museli ji čekat. Otevřel jsem kufr, a zanesl malý kufřík do dveří. Žena už seděla v pojízdném křesle.       «Kolik vám dlužím“, ptala se, když vytáhla kabelku. «Nic“, řekl jsem. Vždyť si musíte vydělávat na živobytí“, namítla. «Mám i jiné pasažéry“, řekl jsem jí.Téměř bez přemýšlení jsem se k ní sklonil a objal ji. A ona mě také pevně objala.

«Daroval jsi staré ženě trochu štěstí“, řekla. „Děkuji ti“.

Stiskl jsem jí ruku a odešel. Dveře se za mými zády zavřely a byl to zvuk uzavírající další knihu života…

Na zpáteční cestě jsem nebral žádné pasažéry. Jel jsem, kam mě vedly oči, ponořený do myšlenek. Nemohl jsem ten den skoro ani s nikým mluvit. Co kdyby ta paní natrefila na nějakého naštvaného řidiče, nebo na někoho, kdo by nechtěl tak dlouho čekat, než skončí směnu? Co kdybych jí odmítl splnit její prosbu nebo co kdybych byl jen párkrát zatroubil a prostě odjel?

 

 Nakonec bych chtěl říct, že nic důležitějšího jsem ještě v životě neudělal.          Jsme zvyklí si myslet, že náš život se otáčí v kruzích kolem velikých okamžiků, ale ty veliké okamžiky nás často zastihnou nepřipravené, protože jsou krásně zahalené tím, co někteří mohou považovat za maličkost.

 

Pěkný láskyplný rozhovor

 

Tomáš Klus: Všichni lidé jsou skvělí, jen to kolikrát nevědí

Pocit to byl zvláštní, protože jsme si „jenom“ povídali. Zatímco jindy se slavní s novináři setkávají hlavně proto, aby podpořili prodej své nové desky, filmu nebo knihy, tentokrát o ničem takovém ze strany osmadvacetiletého zpěváka Tomáše Kluse nepadla ani zmínka. A když, tak jenom proto, že jsem se ptala já.

Tomáš KlusTomáš Klus

FOTO: Petr Horník, Právo

Dnes 12:09

Až zpětně jsem si uvědomila, že mě to ani překvapit nemuselo. Zažila jsem jeho koncert, kde posluchačům v sále položil zajímavou otázku: „Přišli jste vy na nás, nebo my na vás?“ A když tleskali, tvrdil, že tleskají sami sobě.

V jedné ze svých nových písniček zpíváte o napojení. Na co jste se napojil?

Na sebe. Dal jsem se do zásuvky. Mám pocit, že mi zaklapla mysl s duší a našly společnou cestu.

Máte při vystoupení pevný scénář, nebo je vše spontánní?

Playlist je až na výjimky daný, ale to, co říkám, je spontánní, kromě pár větiček, které mají za cíl zbourat bariéru mezi jevištěm a hledištěm. Podvědomě je v lidech dáno, že na jedné straně je interpret a na druhé straně jsou oni, a nejpříjemnější možnost, jak tuto bariéru zrušit, je pro mě humor. Kvůli tomu jsem třeba i trapný, ale ta pozice mi nevadí. Jakákoliv hranice a bariéra je jenom tady (ukazuje na hlavu).

Interpreti se většinou berou dost vážně…

Ale já to nechci bourat všem, dělám to jenom na svých koncertech. Vůbec nikdo nemá právo soudit někoho jiného. Všichni lidé jsou skvělí, jen to kolikrát nevědí. A já dostal možnost jim to hromadně říkat, a tak to teď říkám hodně.

Ještě nedávno jsem měl pocit, že pravda je jenom jedna a že to je ta, kterou jsem našel já, a chtěl to druhým vnucovat, ale to už nechci. Dá se to říct i tak, že vlastně každý má pravdu a spojením každé jednotlivé pravdy se dojde k té celkové. Měl jsem pocit, že existuje jasný recept, ale teď vím, že ten musí najít každý sám v sobě. A je úplně jedno, kterou cestou jde, jestli přitom medituje nebo pochlastává. Sám jsem začal víc žít, než abych o tom jenom kecal.

V pohádce Tři bratři, která má premiéru 14. srpna, se jako Jan vydá do světa na zkušenou a pak si domů přivede nevěstu (Kateřina Kosová). Vpravo Zdeněk Piškula v roli jeho mladšího bratra Matěje.

V pohádce Tři bratři, která měla premiéru 14. srpna, se jako Jan vydá do světa na zkušenou a pak si domů přivede nevěstu (Kateřina Kosová). Vpravo Zdeněk Piškula v roli jeho mladšího bratra Matěje.

FOTO: Biograf Jan Svěrák

V kinech právě uvádí filmovou pohádku Tři bratři, kde hrajete jednu z hlavních rolí...

Je to hudební pohádka a filmová verze dětských minioper Jaroslava Uhlíře a Zdeňka Svěráka v režii Honzy Svěráka a je moc hezká. Takže se určitě těšte, ale těšte se na všechno - nejen do kina.

Pomáhá vašemu uvolněnému pojetí koncertů fakt, že jste herec? Máte vůbec trému?

Já mám velkou trému, nebo spíš nervozitu. Pořád vnímám, že to, že máme vyprodané koncerty, je nadstandard. Nejde mi o prestiž koncertu, ale záleží mi na tom, aby se lidé bavili, protože mám možnost zpříjemnit jim večer. Proto se dostavuje nervozita, ale je příjemná. V momentě, kdy by nebyla, hraničilo by to s nepokorou.

Zpíváte někdy na playback?

Ne, ty dvě slova přece nejdou dohromady! Zpívat a playback. Mám problém i s halfplaybackem. Je to lež, protože lidi přesvědčujete, že podáváte nějaký výkon, a není to tak. Není to má cesta, ale každý ať si dělá, co chce.

Jak pečujete o svůj hlas?

Když mi bylo asi deset let, chodil jsem k foniatrovi, který mi říkal, co všechno nesmím, abych nepřišel o hlas, protože mám nedomykavost hlasivek. Na DAMU to vyvrcholilo tím, že jsem byl neustále pranýřován, že všechno dobrý, až na ten hlas.

Můj pedagog zpěvu na DAMU mi kvůli mému hlasu dokonce nechtěl dát zápočet. Říkaly mi to autority, ke kterým jsem vzhlížel, a tak jsem jim uvěřil a hlas opravdu ztrácel. Pak mi to začalo být trochu jedno, namísto stresu ze zkoušek a strachu jsem propadl kouzlu studentského života, začal jsem dokonce kouřit, a jak jsem se tak vzdaloval úpěnlivému držení se narezlých dogmat, zapomněl jsem, že měl můj hlas kdy nějaký problém.

Kdysi mu tvrdili, že trpí nedomykavostí hlasivek, ale když to přestal řešit, problémy zmizely. Zpívá zásadně živě a všechny jeho koncerty jsou vyprodané.

Kdysi mu tvrdili, že trpí nedomykavostí hlasivek, ale když to přestal řešit, problémy zmizely. Zpívá zásadně živě a všechny jeho koncerty jsou vyprodané.

FOTO: Lukáš Běhounek

Foniatři z vašeho života tedy úplně zmizeli?

Jo a zmizel i problém, který mi byl neustále předhazován. Na škole jsem měl výbornou hlasovou pedagožku Evu Spoustovou, která mi poradila různá cvičení, a ta využívám, ale k foniatrům nechodím. Jenom se před koncertem rozmlouvám. Ono to totiž kolikrát ani není moc fyziologická záležitost, ale spíše vás dusí nevyřčené.

A „pančelka“ Eva byla mezi prvními, kdo mě ponoukl k uvažování tímhle směrem. Člověk by měl umět zacházet s hlasem, ale ne že se učí zpívat jinak, než jak je mu vlastní. Proto mám rád zpěváky typu Lou Reeda, Toma Waitse nebo u nás Jiřího Bulise. Někdo o nich říká, že to ani zpěváci nejsou, ale pro mě je v muzice nejdůležitější (po)cit. Ten mizí ve chvíli, kdy se člověk soustředí na to, jaké s hlasem udělá fígle. To, co pak nabízí, není on, ale škola, pedagog… Mám rád, když je to autentické, a proto se mi nezpěváci líbí.

Co vám přinesla sláva?

Dar to byl hlavně v tom, že vidím lidi jakoby přes lupu. Tím, jak vnímají bublinu slávy, která se kolem mě utvořila, tak to, co jsou, jsou jakoby víc a je to zřetelnější. Baví mě to pozorovat.

Zároveň je to asi také vaše lupa k sobě k samému…

No jéje. To mně povídejte. A to je na tom úplně to nejlepší.

Prošel jste si obdobím, kdy jste nevěděl, jak se slávou naložit a byl jste z toho v rozpacích. Jak to máte teď?

Sláva je iluze, nic jiného. Měl jsem období, kdy jsem cítil rozdělení mezi sebou samým a Tomášem Klusem jako mediální osobností. A pak jsem se dozvěděl, že to je přirozené a je to právě ten efekt lupy. Máme to všichni, ale když se člověk stane slavným, je to najednou zřejmější. Protože tahle paní (pohledem přitom sklouzne na ženu sedící vedle u stolu - pozn. aut.) si o vás myslí určitě něco jiného než já a vy si o sobě myslíte už úplně něco jiného než my dva.

A já to mám zvětšené. Je třeba deset tisíc lidí, kteří si něco myslí o Tomáši Klusovi, ale se mnou to nemá nic společného. Jde o to se s tím neztotožnit, protože každý si něco myslí - co člověk, to vesmír. Takže to pozoruju, v každém z těch lidí se setkávám sám se sebou nějak jinak a je to poučné.

Jak vnímáte úspěch?

Chci to, protože mě to baví, ale ne proto, že bych to potřeboval. A tohle přišlo s Tamarou. Vím, že když je vedle mě, tak v tomto světě může být cokoliv a nemusím to řešit.

Tomáš Klus s manželkou Tamarou.

Tomáš Klus s manželkou Tamarou

FOTO: Movember

Vloni na podzim jste se oženil, ale obřad byl trochu netypický…

Měli jsme obřady dva. Nejdřív šamanský, kde nás oddával léčitel, malíř, ale především přítel Vladimír Kafka. Trochu je to vidět na videoklipu, který jsme tam natočili, ale co bych z toho chtěl vypíchnout, je to, že jak se vždycky říká, že váš sňatek je uzavřen, tak Vláďa říkal, že je otevřen. Tak to totiž je. A pak měl spatra ještě nádherný monolog o duhovém sňatku.

To je co?

S Tamčou říkáme, že žijeme v zemi za duhou. To je taková naše země a Tamarka mě naučila v ní být. Je to údolí pravdy, kde se nebojíte být tak, jak jste, protože všem říkáte to, co jste a co cítíte. To byl první krok, který jsem udělal. Někdo není ochotný přestat hrát různé hry, jenže když to uděláte, není pak už nikdo, kdo by vás mohl na něčem nachytat. V zemi za duhou je pohodička a klídeček. Hrát hru tam znamená tvořit život.

Ve svém období křiku jsem měl pocit, že radikální proměna všeho je potřebná a nutná, a ono vlastně ne. Svět tak, jak je, je naprosto správně a není to o kompromisu, ale o tom najít si krásu v tom, co je teď. Krása je stejně jako všechno proměnlivá a nestálá a kouzlo tkví v tom naučit se držet krok s přítomností.

Svět je krásný a my jsme jedinou bytostí schopnou onu krásu ocenit a informovat o tom. Není možné vrátit se hromadně do lesů a sbírat bobule, tyhlety extremistické tendence už mám taky za sebou. Rovnováha, vyrovnanost, v tom teď spatřuji své štěstí.

Ještě zpátky ke svatebnímu obřadu. Měli jste i ten oficiální neboli občanský?

No. Pak jsme měli i obřad na radnici a tam jsme s Tamarou šli v indiánských čelenkách. Pobyli jsme tam asi hodinku, zatančili, podepsali se, a to bylo všechno. A ještě tam s námi byli naši dva svědci, dva psi a Fína. Bylo to vloni v září.

Tomáš Klus

Tomáš Klus

FOTO: Petr Horník, Právo

Fíně neboli vaší dceři Josefíně bylo kolik?

Čtyři měsíce.

Jaká je?

Dokonalá.

Co všechno už teď, v jednom roce života, umí?

Všechno. Zoubků má sedm a nás i všechny návštěvy vodí po bytě, protože už polochodí. Předtím dodržovala takzvaný Buddha styl, kdy seděla a chtěla, abychom jí nosili to, na co ukáže.

Jak začala chodit, nastala změna. Děti úžasně komunikují, ale když rodiče nemají čas je slyšet, křičí. Všem, kdo čekají rodinu, říkám, ať o sobě nikdy nepochybují, protože když k nim děťátko přichází, ví, proč a kam jde, a oni jsou nejlepšími rodiči na světě. Nikdo lepší pro ně v tu chvíli být nemůže.

Říkal jste, že narození dcery je poslední tečka, aby se z vás stal dospělý chlap. Stalo se?

No, ještě tam jsou další tečky, které dávají prostor dítěti ve mně, a ještě to nechci úplně utnout. Jinak bych totiž přestal být tvorem. To je od slova tvořit a děti pořád něco tvoří. Být otcem je nádherné, občas „těžké“, protože v určitém období dítě potřebuje v podstatě jenom mámu, což je samozřejmě subjektivní pohled otce, který se cítí odstrčen (jaj, to ego!).

Pravda je taková, že dítě komunikuje s oběma, jen se my chlapi pomalejc rozpomínáme na to, co dávno víme, a pod nánosem rozumu, škol a příruček neslyšíme instinkty. Pro mě byla škola porod, kdy jsem poprvé v životě byl úplně k ničemu (resp. jsem se tak cítil). Jenom jsem tam měl být.

K dětem musí plynout neustálá láska, ale vlastně nejen k nim, ale ke všemu. Když už chtít nějakou změnu ve světě, tak jedině prostřednictvím lásky.

 

V pohádce Tajemství staré bambitky si před třemi lety zahrál prince Jakuba a při natáčení se potkal s Petrem Štěpánkem a Vilmou Cibulkovou.

 

Ale to ji člověk nejprve musí mít v sobě…

Ale oni ji lidi v sobě mají…

Takže s láskou i na politiky?

Ano a hlavně se musíme zbavit toho, že za všechno můžou „oni“. Při mistrovství světa v hokeji se to transformuje, vyhráváme „my“, ale pak se výsledek otočí a už to zase jsou „oni“, kteří nám dělají problémy. Za vším hledat sebe, to mi otevřelo oči. A nemá to nic do činění se sebestředností.

Také tvrdíte, že peníze nejsou důležité, ale to by s vámi většina lidí nesouhlasila…

Lidé na ně koukají jako na nedostatkové zboží a přemýšlejí o nich jako o něčem, co potřebují ke svému štěstí. Když ale o něčem přemýšlíte jako o nedostatkovém zboží - je to nedostatkové zboží. Chcete-li z něčeho hmotného vystavět cosi nehmotného, jako je tomu v případě vztahu peníze/štěstí, stáváte se Sisyfem a váš život je nekonečná cesta s těžkým šutrem na bedrech.

Neznám žádného člověka, který se stal šťastným díky penězům. A ty šťastné, kteří jsou i bohatí, nepoznáte, protože na penězích nelpí a v tom je ten fór. Peníze jsou potřeba, ale ne ke štěstí. To jsou dvě rozdílné věci.

Peníze vidíme jako podmínku štěstí a přitom je to naopak - když člověk bude opravdu šťastný, peníze přijdou. Kdo nevěří, ať to zkusí. Není nic jednoduššího.

Tři měsíce jste začátkem roku strávil s rodinou v Dominikánské republice, kde jste surfoval na moři. Nemáte strach? Respektive máte ještě vůbec z něčeho strach?

Strach se snažím nemít, protože tím člověk plýtvá energii na něco, co není moc příjemné, a to se mi moc nechce. Určitě mám ale obavy, respekt a pokoru, takže se nevydávám na moře, když vidím, že vlny jsou nad mé síly. A když jsou, moře vás na to upozorní hned první vlnou. Úplně vás nesejme, ale jakoby řekne „broučku, tady nemáš co dělat“ a pošle vás zpátky na břeh.

Surfování pro mě není o výkonech, spíš jde - a to doslova - o pohled na svět, který tkví v jednoduchosti. A líbí se mi, že surfaři mezi sebou mají krásný vztah.

Letos v květnu převzal v Hudebním divadle Karlín cenu Anděl za skladbu roku Cesta, kterou nahrál společně s Richardem Krajčem. Na snímku s moderátorkou Adelou Banášovou.

Letos v květnu převzal v Hudebním divadle Karlín cenu Anděl za skladbu roku Cesta, kterou nahrál společně s Richardem Krajčem. Na snímku s moderátorkou Adelou Banášovou

FOTO: Petr Hloušek, Právo

Takže si jen tak kloužete po vlnách?

Kolikrát ani nekloužu. Jenom sedím na prkně a nechám se houpat. Jsem dvě stě metrů od pláže na volném moři, kolikrát i sprchne, takže je duha, a k tomu si představte východ slunce, houpání vln a šum moře…

V tu chvíli se stanete vším, co tam je. Krása vás doslova utluče a ego se rozplyne.

Jak jste vzal, že jste vloni neobhájil prvenství v Českém slavíkovi a byl druhý?

Myslím, že bylo fajn zakusit prvenství, ale zlatý pták ze mě lepšího člověka neudělá, takže jsem s jiným umístěním žádný problém neměl.

 

Život s muslimem - skutečný příběh

https://www.youtube.com/watch?v=5DddpqRIoVk

Thovt - Brány Atlantidy

UKÁZKA Z KNIHY 

 Obyvatelé Atlantidy 


Ve vašich knihách se píše, že Atlanťané oplývali znalostmi drahých kamenů, barev a zvuků i učení alchymie. A také je využívali - pozitivně, i negativně ve válkách. Pomocí křišťálu, jenž "nesl" oblohu, v ní vytvořili trhlinu, a vaši domovskou planetu zaplavily obrovské masy vody. Tato a jiné podobné zvěsti se mezi vámi šíří. 

Dále na stránkách 

https://www.mojiandele.cz/thovt-brany-atlantidy/
 
https://www.mojiandele.cz/thovt-brany-atlantidy/moc-rozumu-nad-svobodnym-duchem/
 
 
 
 

KARMA A ŽIVOTNÍ LEKCE 

KRYON

____________________________________________________

Otázky a odpovědi 5 - Člověk - Stavy bytí a vývoj

Otázka: „Jaký je rozdíl mezi karmou a životní lekcí? Nebo jsou obě totožné?“

Odpověď: Jelikož všechno souvisí se vším, můžeme říct, že ani toto nemůžeme kompletně vyjmout z

 „batohu“ karmické energie; nicméně přemýšlejte o karmě jako o „tlaku, který vás umístí do drážky vhodnosti“.

Karma je o skupině kolem vás, vašem místě v této skupině a o emocionálních energiích,

 které na základě toho vzniknou. Můžete říci, že karma je vodítkem k dluhům pro všechny lidi na planetě.

 Vytváří čtyři či pět generací hasičů a policistů, lékařů či vojáků. 

„Zapadnete do drážky“ toho, co si myslíte, že máte dělat, či toho, co vám řeknou vaši rodiče, a děláte to!

Karma je dávná a pomalá. Noví lidé mají volbu, ale s následky.

 Musíte nyní pochopit a vyvinout zodpovědnost. Žádné další oběti, žádné další náhody a naprostá zodpovědnost 

za všechno kolem vás; toto jsou nová pochopení.

Životní lekce, na druhé straně, je mnohem více osobní. Ačkoli může být tento atribut samozřejmě spojený i s karmickou energií, 

zůstává s vámi, i když je vaše karma rozpuštěna. Takže víte, že je to mnohem hlubší než karma a patří k vaší individuální duši

 a ne ke skupině. 

Je přenášena z života do života, stejně jako karma, ale jiným způsobem.

Karma je o situacích s dalšími lidmi, nedokončených záležitostech, pocitech k dokončení a systému v interakci.

Životní lekce jsou naprosto a kompletně osobní a pouze o vás s vámi.

Typické životní lekce, které je potřeba se naučit, jsou uvedeny níže. Vězte, že k vám patří pouze tehdy, pokud cítíte, že ano. 

Každý člověk má jednu či více a každý člověk s ní (nimi) přichází. Jakmile je člověk vyřeší, pak se toto řešení přenese 

do dalšího života a lekce se už nikdy nemusí opakovat.

 • Naučit se milovat
 • Naučit se naslouchat
 • Naučit se dostávat (přijímat)
 • Naučit se milovat seNaučit se říkat svou pravdu
 • Naučit se, jak nebýt obětí
 • Naučit se, jak nenechat nikoho, aby mne definoval (vymezoval)
 • Naučit se cítit své vlastní mistrovství
 • Naučit se žít s ostatními lidmi
 • Naučit se přestat obviňovat ostatní
 • Naučit se vystoupit z duality (vymanit se z karmy)
 • Naučit se starat se o sebe víc než o ostatní
 • Naučit se, že si zasloužíme být zde a že nejsme nečistí, když se narodíme.

Každá z těchto lekcí je hluboce osobní. Nejsou spojeny s rodinou, karmickou drážkou či skupinovou energií. 

Jsou vaše osobní a pracujete na nich v průběhu několika životů, stejně jako na vaší karmě. 

Nicméně, v této nové energii, jsou všechny předloženy k řešení.

Přeložila Marie Kuchařová

Poznámka ke kopírování:
Původní zdroj: www.kryon.com  – Otázky a odpovědi (Q&A)
Překlad Marie Kuchařová  pro www.kryon.webnode.cz.


Jednotlivé otázky a odpovědi i celý text je možné použít za předpokladu, že zůstane zachován původní smysl a že bude připojena tato poznámka včetně aktivních zdrojů.


 
 

U BOSKOVIC SE OBJEVIL OBŘÍ KRUH V OBILÍ

 
https://www.boskovice.cz/obrazec-v-obili.info?id=9519
 
 
 

ZÁKON REZONANCE

Stejné přitahuje stejné a je posilováno stejným.Nestejné se navzájem odpuzuje.Silnější ovládá slabší a přizpůsobuje si je.

Každý může přitahovat pouze to,co odpovídá jeho současné vibraci.

Strach tedy přitahuje to,čeho se bojíme.

Naše chování určuje naše vztahy.Když udeříte do klávesy klavíru,rozechvějí se všechny struny,které určují vrchní ton hlavní struny,tj.které jsou homogenní.Stejně tak je každé tělo uvedeno do vibrace všemi tony,které leží na jeho vlastní frekvenci.To ale neplatí pouze v oblasti fyzického těla,nýbrž zejména v oblasti psychického prožívání,v němž přijímáme energii,vibrace a naladění,pro něž jsme vnímaví.Tělo nebo duše tedy přijímají příbuzné vibrace a ladí se na zvuky svého okolí.Zákon rezonance je zákonem přenosu energie.Každá vibrace totiž přenáší energii,která v ní působí,na každé tělo,které vibruje stejně.Stejně naladěná těla a duše tak navzájem zesilují své vibrace a tím zvyšují svou energii.Takové ovlivnění je buď pozitivní,nebo negativní,podle toho jak jsme právě naladěni.Na účinku zákona rezonance se zakládají veškerá masová hnutí.

 Máme však svobodnou volbu v tom,kterým vibracím se chceme otevřít,které přijmeme,které zesílíme,nebo naopak zeslabíme.Na tom založen účinek manter a náboženského zpěvu.Zpěvem se naladíme na patřičnou energii a necháme ji v nás působit.Naladěním na tyto vyšší vibrace v sobě můžeme aktivovat oblasti,které v nás byly dosud latentně skryty a neprojevovaly svou činnost.

Intonace prapůvodního tonu OOm,nás dokáže přivést do rezonance s vibracemi toho nejvyššího,co v nás je.

Člověk dokáže vnímat pouze ty oblasti skutečnosti,s nimiž je schopen rezonovat.

Neplatí to jen v oblastech smyslového vnímání,nýbrž o vnímání veškeré skutečnosti.Co leží mimo oblast jeho schopnosti rezonance,člověk prostě nevnímá.Pro něho to není skutečné,i když to samozřejmě existuje.I když víme,že svýma fyzickýma očima dokážeme vidět pouze 8procent světelného spektra,považujeme zbývajících 92procent skutečnosti za neexistující,prostě proto,že ji nevidíme.Tak se stává,že přitahujeme lidi s podobným naladěním,stejně tak jako zážitky a životní události,které odpovídají našemu myšlení a cítění.Když se někdo zaplete do nehody,nebo se dostane do rvačky,nikdy to není náhoda,vždy je to v důsledku jeho vlastní afinity vůči takové události.Bez této afinity by se taková událost nikdy nemohla projevit jako jeho zážitek.Člověk je schopen přijímat jeho neutrální vesmírnou energii,která je všude kolem,utvářet ji libovolnými myšlenkami nebo pocity a vysílat tak svou vlastní stvořenou frekvenci vibrací.

Tato vědomě,či nevědomě vyzařovaná energie přitahuje odpovídající události a vnáší je jako životní okolnosti nebo zážitky do jeho oblasti zkušeností.

Naše myšlení a cítění je "neviditelný magnet",který nepřetržitě přitahuje všechno,co s ním ve vnějším světě rezonuje.

Převládající myšlenky,pocity a sklony člověka určující jeho duševní atmosféru vytvářejí tak kolem něho auru úspěchu,nebo neúspěchu.Toto "určité něco"člověka cítí každý a reaguje na něj sympatií,nebo odmítáním.Duchovní atmosféru místnosti můžeme vědomým pozitivním vyzařováním"očistit"právě tak,jako se nemocniční pokoj vhodnou dezinfekcí čistí od zárodků chorob.

Když jsem rozlobený,dotčený,uražený,nebo zraněný,pak to není kvůli chování toho druhého,to je jen spouštěč.

Příčina spočívá ve mně,protože něco z chování toho druhého je i ve mně a tato struna,na kterou udeřil,nyní rezonuje.Nemá tedy smysl se nad jeho chování rozčilovat.Mnohem užitečnější je v sobě tuto vlastnost rozpustit,zbavit se jí,aby se při příští příležitosti už nemohla projevit.Když se mi to povede,jsem od ní osvobozen.

I když člověk má jen omezenou schopnost rezonance,myslí si,že vnímá celou skutečnost.Někdo čte knihu a domnívá se,že ji chápe.Když si ale tutéž knihu přečte o několik let později,často v ní objeví úplně nové věci.Jeho vědomí a tím i jeho schopnost rezonance se mezitím rozšířily,takže dokážou pojmout větší část skutečnosti.Je možné,že za pár let se to bude opakovat.Pak možná tuto knihu pochopí mnohem lépe a ještě více do ní pronikne.Díky své speciální schopnosti rezonance neustále prožíváme podivné "náhody".Hudebník se na ulici náhodou seznámí s jiným hudebníkem.Vědec si v novinách,které najde na lavičce v parku,"náhodou"přečte článek o svém vědním oboru.

Jakmile jsme vnitřně zralí pro nějakou určitou zkušenost nebo setkání,nastavíme se duchovně na tuto událost a odpovídající zážitek se nám přihodí na základě zákona osudu.

Pokud ale nejme na tento zážitek ještě dostatečně připraveni,sebevětší snaha a úsilí nám nebude nic platné.

Protože každý člověk vnímá jinou část skutečnosti,což je podmíněno jeho rozdílnou schopností rezonance,žijeme každý z nás v jiném světě.Díky své schopnosti rezonance si každý vytváříme svůj vlastní svět.Tento svět ještě nikdo kromě nás neviděl a v tomto světě žijeme úplně sami.

Příklad:Řekněme,že máte rádio,které je naladěno na frekvenci UKW.O jiných možnostech naladění vůbec nevíte.Nyní projdete celou škálu příjmu a vyzkoušíte ji.Budete chytat stále jen ty programy,které jsou vysílány na frekvenci UKW.Váš přítel má stejné rádio,které je ale naladěné na středně dlouhé vlny.Chcete si se svým přítelem povídat o programu.Při nejlepší vůli však nedokážete pochopit o čem mluví a on zase nechápe o čem mluvíte vy,neboť váš popis se nehodí na "jeho"program.Přitom by mě stačilo přeladit si na stejnou frekvenci,to znamená stisknout jiné tlačítko a už byste porozuměli.Záleží na našem přístroji a na našem naladění,jaké zprávy,poselství a obrazy přijímáme.

Když máme chuť,naladíme si v rádiu,nebo v televizi jiný program a stejně tak můžeme změnou vnitřního nastavení přitáhnout jiné životní události.Dřív než budeme mít úspěch,musíme se na něj napřed vnitřně připravit.

Pokud jsme vnitřně pevně přesvědčeni o tom,že jsme úspěšní,budeme přímo zahrnuti samými šťastnými "náhodami".

Díky zákonu rezonance získává i zákon hojnosti zcela nový aspekt.Ukazuje nám,že můžeme dostat jen tolik,kolik jsme schopni přijmout a v takové kvalitě,která odpovídá vibracím našeho podvědomí.

Ale když ve svém podvědomí něco držíme dostatečně dlouho,ať je to cokoliv,nutně se to musí stát skutečností ve vnějším světě.

I když si zrovna vědomě nemyslím,že jsem chudý,ale na tento svět jsem přišel s podvědomým sklonem myslet ve vzorci "chudoby"zůstanu chudý tak dlouho,dokud tento myšlenkový vzorec vědomě nezměním.I když zákon rezonance neznám,nebo nechápu jeho princip,přesto tento zákon učinkuje.

Stačí si uvědomit,že něco opravdu potřebujeme a v krátké době,často podivuhodným způsobem to dostaneme.Třeba se právě zaobíráte nějakým speciálním tématem a najednou dostanete knihu na toto téma.Krátce na to o tom poprvé čtete něco v časopise a na návštěvě u přítele zjistíte,že on se o toto téma zajímá už dlouho.Za takovýmito "řetězci náhod" vězí vždy zákon rezonance.

Bez vnitřní připravenosti je veškeré hledání ve vnějším světě k ničemu.A s touto připraveností je veškeré hledání zbytečné.To co opravud potřebujete si vás najde.Musíte mu jen dovolit,aby si vás našlo!

Jsme ponořeni v dokonalém,zdravém,harmonickém a šťastném životě,ale dokážeme z něho uskutečnit jen tolik,kolik je naše podvědomí schopné pochopit.

Pochopit však znamená věřit.Jen nedostatek víry nám brání v získání hojnosti života.

                                                                                                                       Kurt Tepperwein

                                                                                                                       Duchovní zákony 

 
 
Příběh o naplnění.........
 

Za mistrem Farinem, veleknězem řádu světla, jednoho dne přišel utrápený poutník. Žádal o radu, jak má naložit se svým životem. Mistru pověděl, že se mu nic nedaří a cítí se mizerně. Farin laskavě pozoroval poutníkův vystrašený výraz a v klidu dopil svůj čaj. Po dlouhých minutách se poutník trochu uvolnil a v místnosti se konečně rozhostil dostatečný klid pro Farinův dotaz “Co ti chybí bratře?”.

Poutníka zarazila přímost otázky, ani se nad tím nemusel dlouze rozmýšlet a vyhrkl  “Všechno mistře! Nic nemám, nic se mi nedaří. Jsem asi prokletý, tak jsem přišel sem do kláštera světla abyste ze mě to prokletí sejmuli.” Mistr se na poutníka laskavě usmál a mírně zavrtěl hlavou.  “Ne, nikdo tě neproklel, jediný kdo je tak mocný aby tě proklel jsi ty sám. Každý z nás si tvoří svou vlastní realitu.” Když mistr uviděl na obličeji muže nechápavý výraz, tak jej vyzval, aby se šli projít do klášterních zahrad. Našli si lavičku pod rozkvetlým stromem, usadili se a Farin se zeptal znovu: „Co ti chybí?“

Hledáš krásu? Tu najdeš všude okolo. Pohleď na zlaté sluneční paprsky, jak jemně hladí čehokoliv se dotknou, pohleď na rozkvetlou zahradu plnou vonících květin, zvedni hlavu a vnímej let ptáku na obloze. Zři lesknoucí se hladiny jezer, peřeje rozbouřených řek valících se k vysokým vodopádům nebo rybníky plné ryb. Stůj v úctě před prastarými horami, jejichž vrcholky se tyčí do nebes. Kochej se pohledem na stáda koní na nekonečných pláních, nebo na chvíli postůj v hlubokém lese a vnímej všechen ten život a krásu okolo. Vůbec přeci nepotřebuješ honosné domy, luxusní šperky nebo nejmodernější oblečení. Všechna ta k rása tu je, odpradávna, jen ji konečně uvidět.

Hledáš lásku? Tu najdeš v sobě. Nevěř tomu, že láska je něco co nemáš, dokud to do tebe někdo jiný nevloží. Láska je v tobě, ve mně, všude okolo. Je to stále ta jedna láska a my jí můžeme zakoušet kdykoliv budeme chtít, když přijmeme sebe, když přijmeme Boha v sobě. My jsme Bůh, jsme tvořeni láskou. Tvoje duše, stejně jako moje, je původem z téhož zdroje. Pochop, jsme jedno!

Hledáš jistotu? Zkus na chvíli přijmout, že se věci dějí přesně tak jak se mají dít a že nikdy nebudeš vystaven takové zkoušce, kterou bys nezvládl. V tom měj jistotu a také v sobě, ujisti se, že vždy myslíš, říkáš a konáš v souladu se svou duší. Nejen z popudu zareagovat, říci to co říkáváš vždy nebo opakovat to co říkají jiní. Jednoduše buď sám sebou bratře, rozumíš? To bude tvá nová jistota. Vždyť když konáš v souladu se sebou samým pak svých činů nelituješ, udělal jsi to co jsi považoval za správné.

Nebo hledáš radost a štěstí? Dovol si být šťastný a raduj se z toho krásného pocitu být naživu, dýchat, cítit a vidět všechnu tu krásu okolo. Raduj se z té možnosti, že můžeš někomu pomoci, v někom probudit lásku, nebo třeba jen vidět ranní slunce. Pochop, nešťastným tě nečiní okolnosti ale to jak je přijímáš.

Chybí ti partner? Myslíš, že by jsi byl s někým šťastný když to nedokážeš ani sám se sebou? Nehledej si nikoho ze strachu ze samoty, byla by to jen iluze lásky a vytvořil by sis na něm závislost. Lépe řečeno závislost na tom že jej máš, takže by jsi v onom vztahu jen trpěl. Až nalezneš harmonii ve své duši a bude ti dobře i o samotě, zjistíš zda někoho opravdu chceš.

Třeba ti chybí bohatství, koupit si všechno to co chceš. Myslíš, že když si to všechno koupíš, budeš uspokojen? Na jak dlouho? Co pak? Pak přijde strach abys o to nepřišel a ten tě bude pronásledovat do smrti, nebo do té doby než o své bohatství přijdeš. Často se to rovná.

Je možné, že ti chybí dobré jméno a uznání společnosti. Vím, od mala ti říkali jak je to důležité někým být, někam to přece dotáhnout. Jenže tahle společnost, u které hledáš uznání, je přesně ta společnost která uvěřila tomu, že někdo může být víc než někdo jiný. Je to jenom hra, hra nato že třeba já jsem velmistr a ty poutník. Požadavek abys něčím byl v sobě nese hořkou pachuť nevědomí, říká ti vlastně, že teď ničím nejsi a máš život strávit honbou za přidělením nějaké falešné identity. Až přijdeš nato, že už chceš být jen sám sebou, tak už tě vůbec nebude zajímat co si kdokoliv jiný o t obě myslí, věř mi. Budeš svobodný. To je ta pozice ze které se teprve začnou sny stávat skutečností.

Hledáš bezpečí? Bojíš se zlých lidí, že ti ublíží? Kde jsou ti zlí lidé? V tvé hlavě. Až pochopíš, že neexistuje nic jako souboj dobra a zla, nebudeš se bát. Je jen jeden zdroj, zdroj světla a lásky a stejně tak jako z něj každý z nás původně pochází, tak je každý z nás od něj různě vzdálen. Když budeš plně vědomý, budeš i pozorný a vyvaruješ se situacím, kdy by jsi se setkal s hluboce nevědomým člověkem. Vždy ale měj na paměti, ten člověk není zlý, je nevědomý. Podstatou nikoho z nás není agrese nebo jiná forma konfliktu. Jsou to rány z minulosti, které si lidé nosí v sobě klidně i celý život a o na agrese či konflikt je jen jejich obranou aby zase nezažili tu bolest. Jednoduše nic jiného než tuto reakci zatím neznají. Můj mistr mi jednou řekl, lidé se dělí na zralé a ještě ne zralé.

Hledáš únik před stresem? Řekni mi bratře, co ten stres vyvolává? Ta osoba? Událost? Ta věta? Ne, ten stres vyvoláváš ty! To je tvoje práce, tvá mysl se rozhodla na daný podnět zareagovat stresem. Něco se prostě stane a ty se rozhodneš jak to přijmeš. Stejně jako mysl, tak i tělo někdy automaticky reaguje. Lidé krčí rameny když neznají odpověď, založí ruce když jsou nejistí, nebo přimhouří oči když přemýšlejí. Stejně tak mysl reaguje na situace, reaguje tak jak se naučila nebo tak jak to odkoukala u jiných. Je jen na tobě jestli to přijmeš, když dokážeš odstoupit od své mysli a přestat se s ní ztotožňovat pak pochopíš, že jediným pánem tvého vnitřn&i acute;ho prostoru jsi ty a jen ty rozhoduješ o tom jak se budeš cítit. Dokud svou mysl neovládneš, nech ji tedy brebentit a reagovat na cokoliv, ale zaujmi od ní odstup. Mysl se bude snažit aby ses cítil špatně a bude tě stále s někým a něčím srovnávat, bude vyvolávat stres. Pokud pochopíš že nejsi svou myslí, dokážeš od ní odstoupit do role posluchače a pak je jen na tobě jestli se ti tohle přestavení líbí nebo ne. Největším nepřítelem člověka je on sám.

Trápí tě nějaký problém a budí tě v noci ze snu? Zkus někdy rozevřít okenice a pohledět do nočního nebe plného milionů hvězd a na nic nemysli, prostě jen vnímej tu nekonečnost a krásu vesmíru, jehož jsi součástí. Až pak se znovu zamysli nad tím malicherným pozemským problémem.

 

 • Poutník: Tvá slova jsou krásná mistře, konečně se cítím lépe. Jen nevím jak toho dosáhnout, víš cítit to opravdu tak. Nejsem tak moudrý a sečtělý jako ty.
 • Farin: Pravdu máme každý v sobě, od samého narození. Jen ji v sobě zatím mnozí neobjevili a stále žijí ve snu.
 • Poutník: Proč si ji neuvědomuje každý? Co lidem brání v poznání?
 • Farin: Možná jsi právě vyřkl jednu z nejdůležitějších otázek lidstva aniž by si lidé uvědomili, že si ji mají položit. Odpovědí je naše mysl. Od dětství se učíme v prvé řadě vše posuzovat myslí, až v dospívání téměř ztratíme sami sebe a tak se snažíme napodobovat jiné lidi v jejich konání, abychom měli nějakou identitu. Naše mysl nás ovládne a my nevíme kým jsme. Kdykoliv se pak naše duše ozve z té veliké dálky, z hlubin člověka, mysl ji okamžitě překřičí. Jednoduše protože nás stále ovládá. Naučili jsme se to tak.
 • Poutník: A jak tedy docílit toho aby to tak nebylo, čím mysl ovládnout? Vždyť to nejde, jak mám sám sebe ovládnout?
 • Farin: Ty jsi tvoje mysl? Ta která se stále identifikuje s něčím jiným a mění se?
 • Poutník: … no … to nejsem.
 • Farin: Dobře, jsi svoje tělo?
 • Poutník: No, necítím se být kostí, orgánem nebo tkání… ale…
 • Farin: Čím myslíš?
 • Poutník: Myslí
 • Farin: Jakou?
 • Poutník: Mojí myslí
 • Farin: Aha a co je toto?
 • Poutník: Tělo, moje tělo.
 • Farin: Čí?
 • Poutník:
 • Farin: Bratře, ty jsi vědomím. Ty jsi život, bytí, díky kterému tvé tělo žije. To je to čím musíš ovládnout svou mysl. Je to něco co se dá pouze cítit, uvědomit si to. Uvědom si sám sebe. Na nic nemysli, jen se soustřeď na svůj dech a pozoruj vše okolo bez toho aniž bys to soudil.

Den pomalu přešel v noc a ti dva tam seděli na lavičce pod starým stromem. Ani jeden z nich na nic nemyslel, oba vnímali své bytí a všechnu tu nádheru okolo a nad nimi jen tiše zářil oceán hvězd.

 

Ráno vyšlo zlatavé slunce a ozářilo zahradu plnou života. Něco se v ní ale změnilo, už v ní neseděl mistr a poutník, ale dvě krásné bytosti, které věděly že pochází z jednoho zdroje a jsou si bratry.

Navzájem se objali a poděkovali si. Poutník měl oči plné slz, jak najednou viděl všechnu tu nádheru okolo, svět už vůbec nebyl tím škaredým místem jako předtím. Byl plný života a lásky, stejně jako on.

Vydal se tedy na svou cestu, napsat další kapitolu života. Zbytek svého pozemského života prožil tak jak mu tenkrát poradil velmistr Farin: 

Vždy měj na paměti že pozitivní přitahuje pozitivní a negativní zase negativní. To co vysíláš, to se ti vrací. Dávej lásku a dostaneš ji. 

Buď šťastný bratře….

 

 

 

Nemůžete být v životě lídr, pokud nemáte koho vést. Nemůžete řešit mezilidské vztahy, pokud si znepřátelíte ty, s kterými potřebujete spolupracovat. Nemůžete vyhrát, pokud nemáte s kým soutěžit.

 

 

 

 

Odpuštění ve skutečnosti znamená uztnat , že není co odpuštět.....to je pravé odpuštění....


 

 

Sobotu a neděli 1.3.-2.3. 2014 jsem strávila příjemné chvilky na kurzu u Alenky Řehořové v Přerově v kineziologickém centru. Alenka je zkušená updatovaná facilitátorka metody ONE BRAIN a já měla tu čest projít sní 1.stupněm této metody. Ali, ještě jednou moc děkuji. L

 

https://www.kineziologieprerov.cz/o-metode-one-brain/


SEBELÁSKA

Když jsem začal skutečně milovat sám sebe, dokázal jsem poznat, že psychická bolest a utrpení je pro mě jen varováním, abych nežil proti své vlastní pravdě. Dnes vím, že se tomu říká OPRAVDOVOST.

Když jsem začal skutečně milovat sám sebe, pochopil jsem, jak moc druhého zahanbuje, když mu vnucuji svá přání, ačkoli vím, že na to není ani vhodná doba, ani na to ten člověk není připravený, i kdybych tím dotyčným byl já sám. Dnes tomu říkám RESPEKT.

Když jsem začal skutečně milovat sám sebe, přestal jsem toužit po jiném životě a dokázal vidět, že všechno kolem mě je výzvou k růstu. Dnes tomu říkám VYZRÁLOST.

Když jsem začal skutečně milovat sám sebe, pochopil jsem, že vždycky a při každé příležitosti jsem ve správný čas na správném místě a že všechno, co se děje, je správné. Od té doby jsem mohl být klidný. Dnes tomu říkám SEBEDŮVĚRA.

Když jsem začal skutečně milovat sám sebe, přestal jsem se okrádat o volný čas a dělat velkolepé plány do budoucna. Dnes dělám jen to, co mě baví a působí mi radost, co miluji a co potěší mé srdce, dělám to po svém a svým vlastním tempem. Dnes tomu říkám JEDNODUCHOST.

Když jsem začal skutečně milovat sám sebe, zbavil jsem se všeho, co pro mě nebylo zdravé. Jídla, lidí, věcí, situací, a především toho, co mě neustále stahovalo dolů, pryč ode mě samotného. Zpočátku jsem to nazýval zdravým egoismem. Dnes tomu říkám SEBELÁSKA.

Když jsem začal skutečně milovat sám sebe, přestal jsem chtít mít vždycky pravdu. Tak jsem se méně často mýlil. Dnes tomu říkám SKROMNOST.

Když jsem začal skutečně milovat sám sebe, nechtěl jsem už žít dál minulostí a starat se o svou budoucnost. Teď žiji už jen v tomto okamžiku, kde se koná VŠECHNO. Tak dnes prožívám každý den a říkám tomu NAPLNĚNÍ.

Když jsem začal skutečně milovat sám sebe, uvědomil jsem si, že ze mě mé smýšlení může udělat ubohého a chorého člověka. Když jsem však povolal na pomoc sílu svého srdce, dostal rozum významného partnera. Tomuto spojení říkám dnes MOUDROST SRDCE.

Nemusíme se už obávat sporů, konfliktů a problémů se sebou samým a s ostatními, protože dokonce i hvězdy se spolu někdy srazí a vzniknou tak nové světy. Dnes vím, že TO JE ŽIVOT.

Charlie Chaplin 16.dubna 1959

Zdroj: https://divine-love.quicksnake.cz

 

Kniha

Jak se zbavit brýlí  Zkušenosti hlupáka, aneb klíč k prozření - Mirzakarim Norbekov

 

Hranice mezi zdravím a nemocí - Je víra....

Vlastně to tak je, proč by jste děkovali, když jste ještě nic nedostali?,, Děkuji řekněte až tehdy, až dostanete nějaký výsledek!

Pacient, který je nemocný celá desetiletí, přistupuje k problému uzdravení logicky. Říká: ,,Nejdřív , mi dejte zdraví, teprve pak uvěřím ve výsledek a zaraduji se"

Když nevěřím, pak není můj organismus mobilizován, pak se tedy neuzdravím a tak budu mít ještě pádnější argument, proč nevěřit. To je logika smrti, logika sebevraha, to je logika nešťastné-ho ne - šťastlivce.

Není důležité vítězství, ale absence porážky! Absence porážky je předurčením k vitězství. Nemocný se uzdravuje tehdy, má-li nějaký cíl, vnitřní snahu, nebo touhu po uzdravení. Směřuje li člověk každodenně pozornost na nemocný orgán, investuje kladné emoce a pozoruje výsledky, pak se spouští mechanizmus uzdravování.

Ti, již se udravují, se k sobě chovají s úctou, radostně a s vděkem.

Ráno vstanete a celý den se honíte za přízrakem chybějícího ,,něčeho", aby jste zítra mohli být šťastní. A tak je tomu každý den, po celý život. Vždy jste s něčím ,,trochu" nespokojeni, a proto vás po celý život dělí od štěstí jeden den. Kdy budeme žít? Kdy? Kdy se naučíme radovat z každého nádechu?! Teď udělejte nádech a výdech. To ,co jste cítili v tom momentě, už nikdy nevrátíte. Konec! Přestavte si, že se už druhý nádech  - výdech nemusí konat. Život se skládá z toho, co v ten moment vidíme, co cítíme, kdo je s vámi. Nemyslete jen na zítřejší den, už dnes se zbavte námitek vůči žitotu, zbavte se zklamání a urážek.....Neodkládejte svůj život na zítra, milujte tvořte radujte se dnes!

Sebou si nebudete moci vzít ani jehlu.

Stojí tedy za to, promarnit celý svůj život hombou za materiálními statky? Nezapomínejte pracovat na svém nitru.