Zajímavé články a knihy

Cedr Sibiřský

Magické vlastnosti

Cedr sibiřský byl velice ceněn již v dávných dobách. Již tehdy lidé cítili záhadnou sílu, která z tohoto stromu vychází. Cedr za svůj život střádá pozitivní energii, kterou je schopen odevzdat.

Tato energie je schopná léčit duši i tělo – tvrdí lidové lékařství a potvrzuje to i současná medicína.

Plátek cedru dokáže uzdravovat, znovu obnovit zničené biopole, zbavit lidské tělo únavy, při stresu navodí pocit uklidnění.

Pro dosažení co nejlepších výsledků je důležité nosit výrobky z cedru tak, aby byly neustále v kontaktu s holou kůží. Když se barva lehce změní, znamená to, že je cedr s Vaším tělem a duší v souladu. První zmínka o Sibiřském cedru se objevila již u starověkých druidů. Ti používali cedr mnoha různými způsoby.

Egypťané pohřbívali faraóny v cedrových sarkofázích.

Asyrští carové používali cedrové amulety k ovlivňování jiných panovníků.

Asyrské ženy sváděly muže právě prostřednictvím amuletu z cedru.

Cedr je symbolem moci, krásy a zdraví a slouží k uchování vesmírné energie

 

Léčivé vlastnosti

Přípravky z cedru mají antimikrobiální, antibakteriální, protizánětlivé, antiastmatické, uklidňující a močopudné vlastnosti. Posilují nervový a kardiovaskulární systém. Pozitivně stimulují činnost dýchacího systému.

Části sibiřského cedru používané k léčbě a prevenci

  • Jehličí – používá se mladé čerstvé jehličí pro prevenci kurdějí (nedostatek vitaminu C).
  • Skořápky z cedrových oříšků
  • Jádra cedrových oříšků
  • Cedrový olej
  • Cedrový pyl
  • Cedrová pryskyřice
  • Cedrová terpentýn
  • Cedrové hobliny
  • Cedrový med

Sibiřský cedr má léčivé vlastnosti, které byly vědecky zkoumány s pozitivním výsledkem. Využívali ho naši předci již mnoho let před Kristem jako léčivou rostlinu.

Cedrový olej se využívá pro výrobu voňavek, krémů, toaletních vod, šampónů a kosmetických výrobků.

 
 

 

 

 

 

 

 

V bibli se píše o podivůhodném cedru 42x. Ze všech těchto zmínek můžeme odvodit, že cedr je prospěšný i nám současníkům. Ženám pro zlepšení barvy tváří, mužům pro úspěch v dílech, a pro ty i druhé pro zdraví. Cedr to je velikán, krása a zdraví. Lidé kteří jsou neustle v energetickém poli cedru neznají únavu ani při práci ani v lásce.
Příroda stvořila cedr shromažďovatelem kosmické energie. Kousky tohodle dřeva dokáží obnovovat narušené biopole, čelit temným silám, které mi nazýváme obsažněji pomlouváním, poškozením,smůlou,uhranutím atd. Je dávno známé, že ti,kteří jsou v častém kontaktu s cedrovým dřevem, napříkad stolaři,řezbáři oplývají pevným zdravím. Není se čemu divit, vždyť stále přicházejí do kontaktu s energií cedru. Cedr je strom čistoty, při dotyku s ním odchází jak fyzické neduhy tak duševní poruchy. V bibli se píše jak léčit lidi,desinfikovat obydlí s pomocí cedru. Král Šalamoun postavil chrám z cedru. Za stavební materiál - velmi cenný dal 20měst. Jak v chrámu začala mše, píše se : "Naplnil prostor oblak". Co to bylo za oblak? Názory se různí, ať tak či tak, jisté je,že oblak vycházel z cedru.  Tak co dáte cedru pracovat, dotknout se, i s vaší láskou k lidem, přírodě, všemu co vidite, cítíte. Cedr nese lásku a láska - Vaše láska mění vše.