Daršan 13.3.-16.3.2014

Milí čtenáři, přesně po roce jsem  opět využila příjemné společnosti pani Olgy, která jezdí k Matce již víc jak dvacet let a vydala se,se skupinou lidí, kteří už na tomto duchoním zájezdu  byli nebo jeli poprvé.Jak to tak někdy bývá ,když se člověk vydá za světlem , naší cestě předcházely malé nepříjemnosti , ve znamení spoždění vlaku, nefunkčnost mobilních telefonů a malých zdravotních problémů. Jakmile jsme ale sedli do autobusu , vše jako by bylo zapomenuto a nasměrovaní a ochrana MM byla už dokonalá a my se těšili na setkání.

Cesta ubytování i průběh byl podobný jako při jiných návštěvách. Tento byl pro mě vyjímečný v tom, že jakmile jsme dorazili do Německa, začala jsem slyšet zvony kostelů. I několikrát denně, jsem jen já slyšela zvuk a začalo to v momentě kdy jsme s kamarádkou navštívily kostel v Thalheimu, který byl mimo jiné letos pro nás otevřen poprvé a my jsme si jej mohly prohlédnout a i chvíli posedět. Zvony se rozezněly...., když jsem se cestou zpět ptala kamarádky, jestli slyšela bít kostel, řekla že si nic neuvědomila.

Vlastní daršan a přípravu na něj , už jsem popisovala v minulých přízpěvcích. Letos mě překvapilo jen tolik , že na daršan přijelo hodně návštěvníků s Indie a Francie. Na botníku mě přivítal nápis   - přestaň bojovat nebo taky nebojuj. Asi mě to mělo připomenout ,  abych vše předala tam nahoru......

Daršanová místnost byla plně obsazená očekávajících lidiček. V klidu jsme povstali a přivítali MM. Každý ji svým způsobem přivítá v myšlenkách a usedá na své místo.Tento večer jsem se nesoustředila na myšlenky, opustila mě soustředěnost, pozorovala lidi, jak přihází k MM a dívají se do jejich hlubokých očí. Jak jim pomáhá vyřešit problém s kterým  za ní přišli. Naše řada se zvedá, pomalinku se přibližuji s očekáváním co se bude dít. Skláním hlavu k rukám Matky. Vše je jen krátké, aspoň mě to tak dnes připadá. Otáčím se a odcházím, v hlavě mi probleskne otázka, proč nic necítím, nic nevidím,nevnímám.... V okamžiku mi přijde odpověď od Matky - na moji otázku  ,,Tvá duše je čistá - zbytek života si musíš odžít"   začala jsem se usmívat, jak to vše funguje. Jak krásné napojení na tomto daršanu je, jak na jednoduchou otázku dostanete jednoduchou odpověď...... Lidé dostávají odpovědi, pro které si přišli nebo jen tak spontáně vyslovili. Můj boj s tím , že vždy musí něco vidět nebo cítit skončil. Poděkovala jsem a s vděčností jsem prosila o daršan pro mé nejbližší. I takový ,,obyčejný a přitom bohatý" s jedinou odpovědí může být daršan u Matky Merry.

Asi už nemám jezdit k MM, byly mé myšlenky večer i ráno druhý den. Ale pak mě kamarádka říká. Víš , že pokud tady u Matky  nemáš být tak se sem nedostaneš a ty tady seš a pokud máš čistou duši, popros ji o otevření se všemu kolem. Vždy má myšlenku, která mě dostane...jsme na sebe napojené a výborně se doplňujeme.

Mám tady být a nemám pochybovat o sobě  ani o tom, proč jsem vlastně tady. Celý víkend mě doprovázely zvony.,,Zvony jsou nebeská hudba, andělé jsou s Tebou slyšíš jejich nebeskou hudbu" - nasala mi kamarádka. V poledne jsem je slyšela v  Limburgu, cestou na ubytování a k večeru před druhým daršanem venku na balkone ,čtyřikrát za tak krátkou dobu mě ujišťovali , že tu jsem ve správný čas na správném místě. 

 Večer čtu nad hlavou - odpusť druhým - odpuštění je pro mě to hlavní, odpouštím............. člověk myslí , že už odpustil, ale pořád se ještě něco najde v myšlenkách...Sedím a snažím se soustředit, přichází odpovědi na to, proč opět nic nevidím a necítím...,,Aby ses mohla soustředit a správně se rozhodnout" v kamžiku jsem viděla barvy, obrazy Ježíše. Potom sebe jak mi Ježíš předvá nějakou listinu,papír...viděla jsem i škaredé obličeje černé barvy - entity, které se šklebily v zápětí záblesky světla, silného krásného světla vycházejícího z mlhy.Umožili mi nahléhnou do tajemna a já si uvědomila , že není možné vidět jen krásné věci jako obrazy andělů, svatých a pěkných příběhů. Pokud se rozhodnu, budu vidět i ,,nepěkné" věci  kolem mě...Rozhodnutí bylo okamžité, měla jsem v sobě velikou sílu a odhodlání poprosit o větší napojení,vnímání i vidění....po daršanu jsem věděla , že jsem se rozhodla správně a docházely mi i všechny souvislosti....

Další návštěva je v nedohlednu, ale věřím, že opět budu ve správný čas na správném místě.

Vaše Lenča