Můj první...          Daršan 15.11 - 18.11.2O12

foto.2012 Blažejova hora kaple Sv.Blažeje

      Nikdy  před tím jsem o Matičce neslyšela. Ještě nenastal  ten čas, neodloupla se ta ,,správná slupka".

V roce 2012 na podzim jsme jely na relax na Ostravici  a tam se kamarádka Milenka zmínila, že  jede k Matičce a jak moc se těší. Její vyprávění je vždy velice zajímavé a poutavé. Hned jsem sedla k počítači a začala hledat informace.

Jako vždy v životě nic není náhoda a vše se děje podle Boží vůle a podle toho, jak je člověk připravený a jak chápe. Našla jsem odkaz na paní Olgu, která jezdí  k MM už víc jako dvacet let. Je to člověk na tom pravém místě. S velkým darem organizovat a vyprávět.

      Říká se, že ten kdo se má k Matce Meře dostat tomu přijde šance. Něco mě pořád táhlo na výlet do Německa. Nevysvětlitelné, do té doby jsem tenhle pocit nikdy neměla. Všechno bylo načasováno, právě včas jsme poslaly objednávku a kamarádce se podařilo vyměnit složité služby v práci. Nakonec nám bylo umožněno v poslední chvíli obsadit  místa. K MM jsme se měly dostat a ona nám to umožnila. Andělé nám také pomohli, protože tenhle složitý kolotoč náhod a možností nakonec vyšel. Celý výlet byl klidný a pohodový v autobuse s lidmi, kteří jeli někteří poprvé jako my nebo už měli krásné zážitky s dřívějších daršanů. Ubytovali jsme se v malé vesničce Dornburg, poblíž Limburgu. Chvilka odpočinku a vydaly jsme se na procházku křížovou cestou na Bležejovu horu, kde je posvátné místo s kamenným křeslem. Každý kdo navštíví kapli, neodolá a usedne a na chvilku zavře oči, aby možná spatřil jemné andělské energie, nebo vyslovil přání. Procházka nebyla náročná,  pěkné podzimní odpoledne a sluníčko nás občas prohřálo.

foto 2012 křížová cesta

     Příprava na daršan – slavnostně se obléci a vyrazit směr zámek Schamburk, kde MM v daršanové místnosti přivítá všechny, kteří se víc jak měsíc připravuji na její návštěvu. Seznamy lidiček kteří chtějí navštívit sídlo  se posílají již předem a každý má jinou zkušenost s tím, jak Matka Merra  už před příjezdem na každého působí. Já se například celý den před odjezdem čistila a nezabíraly žádné léky. Ale tak to má být....V autobuse paní Olga vypráví o MM, jak bude vše probíhat. Krásné zážitky, které berou dech.  Všichni v očekávání přemýšlí jaké přání v duchu vyslovit. Já jen prosím svého anděla strážného o správné vedení, ten mě zná nejlépe a ví co je pro mě právě to správné. Myšlenky mi zabloudí na rodinu a děti, prosím o to, aby vše bylo jak má.

foto 2012 vstup

     U zámku všichni čekáme, kdy nás vpustí dovnitř. Vcházíme do předsálí, vítá nás zvláštní vůně, kterou jsem nikdy necítila, zaryla se mi do paměti a vždy bude spojena s touto událostí. Až později jsem zjistila, že je to specifická vůně tyčinek, které se kupují v obchůdku. V šatně odkládáme své svršky a čteme vzkaz, který je nad každou odkládací stěnou jiný. Já si přečetla: ,,Ask God for everything" - ,,Proste Boha o vše"  

      

     Přemýšlím o co  Boha žádat? Hlavou se mi honí myšlenky, co mi Bůh sděluje tímto vzkazem? S tímto heslem, který má něco říct každému z nás, vstupujeme do útulné místnosti plné židlí.  V jejím čele stojí na stupínku křeslo, na které usedá MM po příchodu do sálu. Po uvedení, vše probíhá v tichosti se usadíme buď tam kde nám naznačí pomocníci, nebo kde nás vede intuice. Vůně tyčinek, ticho a krásné duchovní energie všude kolem, mě nutí zavřít oči a jen tak vypnout myšlenky. Vidím krásné barvy a minuty rychle utíkají. V momentě, když se otevřou dveře a vchází Matka Merra v krásném zlatém sárí, všichni v tichosti povstanou. Posílám požehnání této drobné ženě, která usedá a k její nohám se sklání postupně celá místnost přítomných. Každý přichází, sám s jiným přáním, jinou představou. Matka v tichosti uchopí spánky každého příchozího a v myšlenkách rozvazuje jemné karmické uzlíky. Při pohledu do jejich očí, má každý  jiné pocity.Já přicházela s přáním, děj se Vůle Boží, nic jsem neřešila o nic nežádala. Poté co jsem usedla na své vybrané místo po daršanu,  začaly mi téct slzy štěstí a smíření. Při zavřených očích jsem viděla krásné fialovo-modré bary a obraz bílého ptačího nebo andělského péra, jak přejíždí po nitce plné bílých kuliček. Ty malinké se rozplynuly, některé zůstaly jako kapičky vody přichycené na nitce.Vše se zalilo smaragdově zelenou léčivou barvou. Klid v místnosti plné energií, pohltí i posledního človíčka, který sem zavítal. Jedna zvláštnost, která snad nezaujala jen mě byla na tomto daršanu taky viditelná.  Místnost v tomto čase před koncem roku 2O12 byla jen z půlky obsazená. Zbylá místa jak jsem se dozvěděla poději, byla obsazena anděly a jinými světelnými bytostmi. Ti kteří mají krásné napojení viděli víc,  veliké trychtýře nad hlavami lidí kteří přijímali daršan, do kterých proudí krásná energie, postavy andělů kolem křesla MM a jemné energie. Pro mě byl nepopsatelný zážitek, když jsem viděla zlatou záři kolem Matky Merry. Mnozí z nás měli pocit, že nechtějí ani odejít, byla všude láska a klid.

Na závěr Matka Merra chvíli posečká a působí na nás všechny, myslím na své blízké a prosím o jejich požehnání a zdraví.

Plná zážitků, si jdu koupit malou fotku a hrníček na památku na tento večer. Odcházím a těším se na zítřejší večer, kdy opět budu moci pohlédnout do hlubokých očí Matky Merry.

Vaše L.

foto 2012 Limburg